RAPORT

Wojna na Ukrainie

Narodziny we wrocławskim zoo. Poznajcie nowych mieszkańców

Zebry przyszły na świat w lipcu, wrześniu i październiku (fot. ZOO Wrocław)
Zebry przyszły na świat w lipcu, wrześniu i październiku (fot. ZOO Wrocław)

Baby boom we wrocławskim zoo nadal trwa. W ostatnim czasie na świat przyszły trzy zebry. Dwa źrebaki można zobaczyć już na wybiegu wraz z matkami. Trzeci, najmłodszy, dołączy do pozostałych najprawdopodobniej jeszcze w tym miesiącu.

Boa różane i afrykańskie szczupaki. Prawdziwe baby boom w zoo we Wrocławiu

Prawdziwe baby boom we wrocławskim zoo. Tylko w marcu i kwietniu przyszło na świat ponad 100 przedstawicieli niemal 30 gatunków. Wśród nich jest:...

zobacz więcej

Na wybiegu Sawanny we wrocławskim zoo można spotkać zebry stepowe Chapmana. W zeszłym roku z tego gatunku przywitano na świecie Bezę i Borówkę.

W tym roku urodziły się trzy zebry. Jak poinformowało wrocławskie zoo, Benek przyszedł na świat 21 lipca, zaś Biruta pojawiła się 25 września. Ostatnio dołączył do nich także trzeci źrebak, jednak opiekunom nie udało się jeszcze ustalić jego płci.

Najmłodszy członek pasiastej rodziny przyszedł na świat 10 października. „Matka bardzo troskliwie opiekuje się maluchem, więc nie udało nam się podejść jeszcze na tyle blisko, by sprawdzić, czy to klacz, czy ogier. Na razie szukamy imienia dla niej lub niego. Zgodnie z „końską” tradycją wszystkim źrebiętom nadajemy je od pierwszej litery imienia matki, więc będzie na „B”. Liczymy na to, że zwiedzający nam pomogą w poszukiwaniach, bo trochę źrebaków już przyszło na świat w naszym zoo od 2011 roku” – poinformowała w komunikacie Anna Pawlik, opiekunka zwierząt we wrocławskim zoo.

Czytaj także: Sensacyjne narodziny we wrocławskim zoo. Drugie takie na świecie
(fot. ZOO Wrocław)
(fot. ZOO Wrocław)

Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:
Zobacz więcej