RAPORT

Tusk kontra Tusk

„Coś niespotykanego”. Takiego uderzenia Unii w Polskę jeszcze nie było

Europosłanka PiS Anna Zalewska (fot. Jan VAN DE VEL, European Union 2020, EP)
Europosłanka PiS Anna Zalewska (fot. Jan VAN DE VEL, European Union 2020, EP)

„Podczas najbliższej sesji Parlamentu Europejskiego będziemy mieć do czynienia z czymś do tej pory niespotykanym” – napisała na Twitterze Anna Zalewska, europosłanka PiS. Jak zaznaczyła, chociaż Unia mierzy się z gigantycznym kryzysem energetycznym, a gaz na giełdach europejskich zdrożał o 941 procent, urzędnicy zaplanowali aż dwie debaty o sytuacji w Polsce.

Miarka się przebrała. Patryk Jaki pozywa Onet i polityka PO

Powołując się na doniesienia hakerów, polskojęzyczny portal Onet przypomniał sprawę nagród, jakie członkowie rządu otrzymali w latach 2016-17....

zobacz więcej

Rekordowe ceny gazu w Europie to nie tylko drożejące paliwa na stacjach benzynowych, ale także ryzyko kryzysu w cenach żywności. Niestety, ma to związek m.in. z działaniami Unii Europejskiej, która przez lata nie miała woli zablokowania niekorzystnego projektu Nord Stream 2. Teraz Rosja ma jeszcze większy wpływ na sterowanie rynkiem energetycznym.

Zobacz także ->  Ceny gazu w górę. Sasin: To jest prawdziwy powód

Tymczasem unijni dyplomaci zdają się koncentrować na zupełnie błahych sprawach. Jakich?

„Podczas najbliższej sesji PE będziemy mieć do czynienia z czymś do tej pory niespotykanym. Zaplanowane są aż dwie debaty o Polsce: o wyroku polskiego TK oraz »Rocznicy ograniczenia prawa aborcyjnego w Polsce«” – przekazała na Twitterze Anna Zalewska.

Zobacz także ->  Drożyzna w Niemczech. Ceny towarów konsumpcyjnych gwałtownie rosną

„To wszystko w cieniu największego od lat kryzysu energetycznego w Europie” – podkreśliła europosłanka PiS.

Przypomnijmy, że premier Mateusz Morawiecki weźmie udział w zaplanowanej na najbliższy wtorek debacie w Parlamencie Europejskim, która będzie poświęcona wyrokowi Trybunału Konstytucyjnego ws. prymatu prawa europejskiego.

Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:
Zobacz więcej