RAPORT

DEBATA W PARLAMENCIE EUROPEJSKIM PO WYROKU TK

Zaatakował nożem przechodnia i znieważył policjanta. Jest areszt dla 36-latka

Atak na przechodnia i funkcjonariuszy (fot. Policja)
Atak na przechodnia i funkcjonariuszy (fot. Policja)

Na dwa miesiące trafił do aresztu 36-letni mieszkaniec Krzyża Wlkp., który na jednej z ulic najpierw groził przypadkowemu przechodniowi pozbawieniem życia i zdrowia, a następnie zaatakował go nożem. W trakcie zatrzymania mężczyzna szarpał i znieważał interweniujących policjantów.

Wjechał w dzika. Wysiadł z samochodu, po chwili już nie żył

W miejscowości Smolarka pod Włocławkiem doszło do tragicznego zdarzenia. Kierowca uderzył w dzika. Wysiadł z samochodu, obejrzał pojazd i po kilku...

zobacz więcej

Jak poinformowała w czwartek asp. Karolina Górzna-Kustra z KPP w Czarnkowie (Wielkopolskie), kilka dni temu w godzinach wieczornych do policjantów zgłosił się jeden z mieszkańców Krzyża Wlkp. Poinformował, że kiedy wracał do domu, podszedł do niego mężczyzna i bez żadnego powodu zaczął mu grozić pozbawieniem życia i zdrowia, a następnie wyjął nóż do tapet, którym go zaatakował.

Pokrzywdzony doznał jedynie powierzchownych ran brzucha i nie wymagał hospitalizacji.

– Natychmiast po przyjęciu zawiadomienia policjanci przystąpili do poszukiwania sprawcy. Okazał się nim 36-letni mieszkaniec Krzyża Wlkp. Mężczyzna doskonale znany jest miejscowym mundurowym z wcześniejszych spraw. Ma na swoim koncie między innymi: rozbój, groźby karalne, kradzieże oraz przestępstwa narkotykowe – wskazała Górzna-Kustra.

Awantura podczas zatrzymania


Zaraz po ustaleniu danych sprawcy funkcjonariusze udali się do mieszkania, w którym miał przebywać. Podczas zatrzymania 36-latek nie stosował się do poleceń wydawanych przez policjantów, szarpał ich, znieważał wulgarnymi słowami, a także podjął nieudaną próbę ucieczki. – W obronie agresora stanęli jego trzej krewni w wieku 40, 56 i 58 lat, którzy utrudniali interweniującym funkcjonariuszom wykonywanie czynności służbowych poprzez popychanie, szarpanie za mundur, znieważanie słowami wulgarnymi oraz uderzanie w różne części ciała. Zebrany w sprawie materiał dowodowy pozwoli na przedstawienie zarzutów 36-latkowi oraz jego krewnym – podała Górzna-Kustra.

Sąd na wniosek prokuratora i śledczych zastosował wobec 36-latka dwumiesięczny areszt, wobec pozostałych podejrzanych orzeczono dozory policyjne i poręczenia majątkowe.

Czytaj także: Atak w Norwegii. Policja oficjalnie: Napastnik przeszedł na islam

Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:

Zobacz więcej