RAPORT

DEBATA W PARLAMENCIE EUROPEJSKIM PO WYROKU TK

Miarka się przebrała. Patryk Jaki pozywa Onet i polityka PO

Europoseł PiS Patryk Jaki (fot. PAP/Rafał Guz)
Europoseł PiS Patryk Jaki (fot. PAP/Rafał Guz)

Powołując się na doniesienia hakerów, polskojęzyczny portal Onet przypomniał sprawę nagród, jakie członkowie rządu otrzymali w latach 2016-17. „Patryk Jaki deklarował, że odda 30 tys. zł. Z przecieku wynika, że dostał więcej” – wskazali pracownicy koncernu Ringier Axel Springer Polska. Politycy PO twierdzili, że europoseł „nie zwrócił nawet połowy”. „Wszystko oddałem potrzebującym. Posłowie PO i Onet zostaną pozwani” – napisał Patryk Jaki i ujawnił potwierdzenia przelewów.

Niemcy i Francja wyjdą z UE? Wiceminister odpowiada portalowi TVN

„Polskiego wyroku nie można porównywać z tymi w innych krajach” – napisał portal konkret24.tvn24.pl. Dziennikarze przekonywali, że orzeczenia...

zobacz więcej

Politycy PO nagłośnili w 2017 r. sprawę nagród przyznanych członkom Rady Ministrów. Apelowali, by przedstawiciele rządu oddali pieniądze i przeprosili.

– Nagrody dla ministrów rządu PiS to absolutnie nie jest żaden skandal – ocenił Jarosław Kaczyński. Jak dodał, były to „legalne nagrody za ciężką pracę”. Prezes PiS uznał jednak, że skoro decyzja o wynagrodzeniu budzi sprzeciw społeczny, pieniądze powinny zostać przekazane na cel charytatywny.

Teraz portal Onet powołał się na informacje, które w tej sprawie miały zostać rzekomo wykradzione ze skrzynki mailowej Michała Dworczyka (PiS).

Zobacz także:   „Nagrody dla ministrów to absolutnie nie jest żaden skandal”

„Ujawniony e-mail wskazuje, że Patryk Jaki miał otrzymać listę od Michała Dworczyka 15 maja 2018 r. O tym, że dokonał zwrotu nagrody, informował miesiąc wcześniej. Na Twitterze zamieścił zdjęcie przelewu na kwotę 15 tys. zł na leczenie dwojga dzieci. Kolejne 15 tys. miał przekazać na cele charytatywne” – napisano.

„Z dostępnych wówczas danych wynikało, że jako wiceminister sprawiedliwości otrzymał nagrodę w wysokości 32 tys. zł brutto. Dzisiejsza publikacja wskazuje, że miał otrzymać zdecydowanie więcej, bo 49 tys. zł netto” – dodali pracownicy Onetu i zaznaczyli, iż „Jaki deklarował, że odda 30 tys. zł, a z przecieku wynika, że dostał więcej”.

Poseł Platformy uderza w Jakiego


Sprawę postanowili też nagłośnić politycy PO.

Polacy atakowani za rzekomy „faszyzm”. Puknijcie się w głowę

Na Strajku Kobiet łamano prawo, na manifestacji Donalda Tuska łamano prawo, na Paradach Równości łamano prawo i na Marszach Niepodległości też...

zobacz więcej

„Afera mailowa pokazuje, że cała akcja zwrotów nagród to było oszustwo i wielka ściema. Minister Patryk Jaki deklarował, że zwrócił całość kwoty, teraz z wiadomości dowiadujemy się, że nie zwrócił nawet połowy” – napisał w sieci poseł Platformy Obywatelskiej Arkadiusz Myrcha.

„To jaka może być sytuacja w przypadku innych osób?” – zapytał dodają, że „deklaracje polityków PiS były zwykłym oszustwem”.

Zobacz także:   Kaczyński: Ministrowie przekażą nagrody na cele społeczne

Zorganizował również specjalną konferencję prasową. Krytykował na niej przedstawicieli PiS i artykułował poważne oskarżenia pod adresem Jakiego.

Patryk Jaki: Onet nawet się ze mną nie skontaktował


Teraz do sprawy odniósł się europoseł Patryk Jaki.

Hieny od „dzieci z Michałowa” czekają na trupa

Nie pojadą na Białoruś odnaleźć i pomóc, bo nie chcą znaleźć, tylko gonić. Propagandyści powtarzają hasło „dzieci z Michałowa”, mimo że na...

zobacz więcej

„Dziś posłowie PO za Onetem oskarżyli mnie, że nie oddałem »nawet połowy nagrody«. Tymczasem z ujawnionego maila (prawdziwego) Michała Dworczyka wynika, że otrzymałem w sumie 49 tys. Wszystko oddałem potrzebującym” – zaznaczył europoseł.

W emocjonalnym wpisie zapewnił, że posłowie PO i wydawca Onetu zostaną pozwani. „I znów będą środki dla chorych dzieci” – zaznaczył.

Patryk Jaki zapowiedział, że będą też pozwy wobec innych mediów „powielających te bzdury”.

Zobacz także:   Jaki wypunktował Trzaskowskiego. Tysiące polubień i komentarzy

„A Onet nawet się ze mną nie skontaktował, aby zadać pytanie, czy i ile przekazałem na chore dzieci” – podkreślił Patryk Jaki. Ujawnił również potwierdzenia przelewów, które zrealizował w 2018 r.

Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:
Zobacz więcej