RAPORT

Rosja gotowa do inwazji na Ukrainę

Robert Kubica wystartuje w długodystansowych mistrzostwach świata

Robert Kubica ma rywalizować na torze Sakhir w Bahrajnie (fot. David Rosenblum/Icon Sportswire via Getty Images)
Robert Kubica ma rywalizować na torze Sakhir w Bahrajnie (fot. David Rosenblum/Icon Sportswire via Getty Images)

Robert Kubica, który w tym sezonie ścigał się w dwóch wyścigach Formuły 1, wystartuje w dwóch ostatnich rundach długodystansowych mistrzostw świata WEC.

Start Kubicy i kraksa faworytów. Wielkie emocje w Formule 1

Robert Kubica (Alfa Romeo Racing Orlen) zajął 14., przedostatnie miejsce w wyścigu Formuły 1 o Grand Prix Włoch na torze Monza. Zwyciężył...

zobacz więcej

Informację przekazał duński zespół High Class Racing, w którego barwach ścigał się będzie Kubica. Polski kierowca ma rywalizować na torze Sakhir w Bahrajnie 30 października i 6 listopada.

Kubica miał wystartować w ekipie High Class Racing pod koniec stycznia w 24-godzinnym wyścigu Daytona, ale na Florydzie samochód jego teamu uległ awarii, zanim Polak wyjechał na tor.

„Chcę dać z siebie wszystko”


„Bardzo cieszę się z faktu, że znowu dołączam do High Class Racing, tym razem na ostatnie rundy WEC w Bahrajnie.(...) Wiem, że zrobimy wszystko, żeby cieszyć się jazdą i osiągnąć jak najlepszy wynik. Tym razem będę się ścigał w klasie ProAm, która ma trochę inną specyfikę niż to, z czym mierzyliśmy się w tym roku w European Le Mans Series i 24h Le Mans.  Traktuję to jako duże wyzwanie i znowu chcę dać z siebie wszystko”  – powiedział Kubica, cytowany w komunikacie.

   Zobacz także:   Kubica znów w Formule 1. Dziś startował w kwalifikacjach 

  Zanim Kubica pojedzie w długodystansowych MŚ,  czeka go jeszcze rywalizacja 24 października w ostatnim wyścig European Le Mans Series. Team WRT z polskim zawodnikiem w składzie ma zapewnione zwycięstwo w klasyfikacji generalnej. W 2021 roku Kubica wystąpił także w dwóch wyścigach Formuły 1 w barwach Alfy Romeo Racing Orlen. W Grand Prix Holandii zajął 15. miejsce, a w Grand Prix Włoch – 14.

Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:

Zobacz więcej