RAPORT

Imigranci na granicy z Białorusią

Sejm: Lewica nie poprze projektu ws. budowy zabezpieczenia na granicy z Białorusią

Posłowie na sali obrad Sejmu w Warszawie (fot. PAP/Wojciech Olkuśnik)
Posłowie na sali obrad Sejmu w Warszawie (fot. PAP/Wojciech Olkuśnik)

Klub Lewicy nie poprze tego projektu ustawy i składa wniosek o odrzucenie w pierwszym czytaniu - powiedział Paweł Krutul (Lewica) w wystąpieniu klubowym na temat projektu ustawy o budowie zabezpieczenia na granicy z Białorusią.

Tusk: klub KO będzie przeciw specustawie ws. budowy zapory

Klub KO będzie przeciw specustawie ws. budowy zapory na granicy z Białorusią – powiedział w środę lider PO Donald Tusk. Ocenił, że intencją władzy...

zobacz więcej

Zobacz także: Pobierz aplikację mobilną i oglądaj TVP INFO na żywo

W Sejmie trwa drugie czytanie projektu o budowie zabezpieczenia granicy państwowej dotyczącego budowy zapory na granicy z Białorusią. Kluby przedstawiają swoje stanowiska.

Paweł Krutul (Lewica) stwierdził, że Klub Lewicy nie poprze tego projektu ustawy i składa wniosek o odrzucenie w pierwszym czytaniu. „Nasza granica nie jest bezpieczna, bo na bezpiecznej granicy nie umierają ludzie” – podkreślił. „Nie dziwcie się naszym emocjom, gdy stawką jest ludzkie życie, a praktycznie – śmierć z głodu i wychłodzenia” – oświadczył. Mówił też o planowanych wywłaszczeniach i pytał, ilu ludzi to dotyczy. Dopytywał też, gdzie „są dzieci z Michałowa”. Z kolei Jan Szopiński (Lewica) apelował o zwołanie Rady Bezpieczeństwa Narodowego w tej sprawie.

Projekt zgłoszony przez MSWiA jest rozpatrywany w trybie pilnym. We wtorek wieczorem Rada Ministrów przyjęła go w trybie obiegowym i tego samego dnia trafił do Sejmu. Projektowana ustawa ma umożliwić pilną budowę zapory w związku z presją migracyjną na granicy z Białorusią.

Zobacz także: Hieny od „dzieci z Michałowa” czekają na trupa

Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:

Zobacz więcej