RAPORT

DEBATA W PARLAMENCIE EUROPEJSKIM PO WYROKU TK

„To działania dyskryminujące”. Kibice Legii nie będą mogli kupić biletów na mecz w Neapolu

Początkowo zakaz dotyczył „szeregu różnych meczów na terenie Włoch” (fot. PAP/Leszek Szymański)
Początkowo zakaz dotyczył „szeregu różnych meczów na terenie Włoch” (fot. PAP/Leszek Szymański)

Kibice Legii Warszawa nie będą mogli kupić biletów na mecz piłkarskiej Ligi Europy 21 października w Neapolu – poinformował w środę stołeczny klub. Dodał jednak, że podjął kolejną próbę cofnięcia decyzji władz włoskich.

Ponad 9 milionów widzów oglądało mecz Polaków z Albanią

Mecz eliminacji mistrzostw świata Albania-Polska ściągnął przed telewizory prawdziwą rzeszę fanów. Jak poinformował na Twitterze prezes TVP Jacek...

zobacz więcej

„Legia Warszawa informuje, że pomimo trwających od ponad tygodnia starań Klubu, stosowne włoskie organy utrzymały decyzje o niesprzedawaniu biletów obywatelom polskim na mecz SSC Napoli – Legia Warszawa, który odbędzie się w Neapolu w dniu 21 października. Uznajemy takie działania za całkowicie niezasadne i dyskryminujące” – napisano w komunikacie Legii.

Klub poinformował, że początkowo zakaz dotyczył „szeregu różnych meczów na terenie Włoch” i że rozmowy ze stroną włoską trwały od 6 października. Podziękował także za wsparcie swoich działań Ministerstwu Spraw Zagranicznych RP i Ambasadzie RP w Rzymie.

Zobacz także: Gol w końcówce zdecydował. Legia znów zdobyła Moskwę

„Niestety, we wtorek 12 października otrzymaliśmy kolejną decyzję, tym razem obejmującą jedynie mecz SSC Napoli – Legia Warszawa i polskich obywateli. To decyzja skandaliczna, całkowicie nieuzasadniona i pozbawiająca naszych kibiców w pełni przysługującego im prawa do wspierania swojej drużyny podczas meczów wyjazdowych. Jest to niezgodne z duchem sportowej rywalizacji i wartościami, na których opiera się europejski futbol” – podkreślono w komunikacie.

„Absurdalne oskarżenia”. Jest decyzja FIFA ws. Kamila Glika po meczu z Anglią

Kamil Glik nie zostanie ukarany po meczu Polska-Anglia. FIFA nie znalazła podstaw do wszczęcia postępowania dyscyplinarnego względem polskiego...

zobacz więcej

Legia zaznaczyła, że w środę wysłała kolejne pismo do Napoli, domagając się cofnięcia decyzji w sprawie biletów. Klub wskazał również, że przyznano mu dwa razy mniejszą niż rekomendowana w wytycznych UEFA pulę biletów dla oficjalnych gości, sponsorów oraz partnerów biznesowych.

„Warszawa jest gotowa przyjąć kibiców SSC Napoli”


„Jednocześnie informujemy, że Legia Warszawa jest gotowa przyjąć na swoim stadionie kibiców SSC Napoli i jest do tego w pełni przygotowana organizacyjnie” – dodano na zakończenie komunikatu.

Ze swojej strony Napoli powołało się na decyzję prefektury Neapolu. „Prefektura Neapolu zakazała sprzedaży biletów wstępu na stadion im. Diego Armando Maradony mieszkańcom Polski na mecz Napoli – Legia, zaplanowany na 21 października” – napisano na Twitterze Napoli. W Lidze Europy piłkarze Legii spisują się na razie znakomicie. W pierwszej kolejce wygrali w Moskwie ze Spartakiem 1:0, a w drugiej w takim samym stosunku pokonali u siebie Leicester City.

Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:

Zobacz więcej