RAPORT

DEBATA W PARLAMENCIE EUROPEJSKIM PO WYROKU TK

„Przyszłość małżeństwa i rodziny”. Amerykańscy eksperci widzą zagrożenia

(fot. Shutterstock/fizkes)
(fot. Shutterstock/fizkes)

„Przyszłość małżeństwa i rodziny. Szanse i zagrożenia” to temat międzynarodowego panelu dyskusyjnego, który odbędzie się 14 października między 11:00 a 13:00. Jego przebieg będzie transmitowany przez Centrum Życia i Rodziny w mediach społecznościowych. W dyskusji o modelach rodziny i o wpływach na rozwój dzieci wezmą udział eksperci ze Stanów Zjednoczonych.

W niedzielę w stolicy Marsz dla Życia i Rodziny

„Wspólnie brońmy rodziny” – to hasło Marszu dla Życia i Rodziny, którzy przejdzie przez centrum Warszawy 20 września. Manifestacja ta jest...

zobacz więcej

W panelu dyskusyjnym organizowanym przez Centrum Życia i Rodziny będą uczestniczyć – prof. Mark Regnerus, profesor zwyczajny socjologii na University of Texas w Austin oraz dr Amy Hamilton, pracownik naukowy University of Texas w Austin.

Jak podała Olimpia Jabłońska-Kraska z CZiR w komunikacie prasowym, tematem spotkania „będzie próba odpowiedzi na pytanie, czy rodzina oparta na małżeństwie kobiety i mężczyzny to »historyczny przeżytek«, który z łatwością można zastąpić »alternatywnymi modelami rodzin«, a także jakie konsekwencje dla rozwoju dzieci i społeczeństwa miałoby przyjęcie takiego rozwiązania”.

„W pierwszej części panelu eksperci odpowiedzą na pytanie, czy i w jakim stopniu stanowią zagrożenie dla rodziny takie zjawiska jak działalność organizacji LGBTQ i feministycznych wśród dzieci i młodzieży, propagowanie teorii gender na uczelniach oraz narastanie mentalności konsumpcjonistycznej” – poinformowała fundacja.

Jak przewidują organizatorzy, pod koniec dyskusji internauci będą mogli zadawać pytania ekspertom na czacie.

Zobacz także: „Tato – bądź, prowadź, chroń”. Marsz dla Życia i Rodziny w Warszawie


„Tato – bądź, prowadź, chroń”. Przez Warszawę przeszedł XVI Narodowy Marsz Życia i Rodziny

Ulicami Warszawy przeszedł w niedzielę XVI Narodowy Marsz Życia i Rodziny, któremu przyświecało hasło „Tato - bądź, prowadź, chroń”. Był on m.in....

zobacz więcej

Międzynarodowy panel dyskusyjny „Przyszłość małżeństwa i rodziny. Szanse i zagrożenia” będzie transmitowany w czwartek od 11:00 do 13.00 na kanale Centrum Życia i Rodziny na platformie YouTube. Dyskusja będzie tłumaczona na język polski.

Mark Regnerus jest profesorem socjologii, wykładowcą na University of Texas w Austin, współzałożycielem i członkiem Instytutu Studiów nad Rodziną i Kulturą. W 2012 r. opublikował raport o istotnych różnicach w rozwoju społecznym dzieci wychowywanych w pełnych rodzinach i dzieci dorastających pod opieką par jednopłciowych. Jest też autorem m.in. artykułów na temat współczesnych zjawisk społecznych w obszarze rodziny, małżeństwa i seksualności.

Twoje INFO - kontakt z TVP INFO
Amy Hamilton jest doktorem socjologii, pracownikiem naukowym University of Texas w Austin prowadzącym badania nad zjawiskami społecznymi z zakresu małżeństwa, wiary, płci i seksualności. Obecnie prowadzi badania nad zjawiskiem identyfikacji transseksualnej (transgenderowej) wśród młodzieży oraz zagadnieniami medycznych związanymi ze zmianą płci.

Zobacz także: „W obronie życia”. Bezpłatna publikacja już dostępna


Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:
Zobacz więcej