RAPORT

DEBATA W PARLAMENCIE EUROPEJSKIM PO WYROKU TK

Ponad 9 milionów widzów oglądało mecz Polaków z Albanią

Tak z wygranej w Tiranie cieszył się Tymoteusz Puchacz (fot. PAP/L.Szymański, tt/@KurskiPL)
Tak z wygranej w Tiranie cieszył się Tymoteusz Puchacz (fot. PAP/L.Szymański, tt/@KurskiPL)

Mecz eliminacji mistrzostw świata Albania-Polska ściągnął przed telewizory prawdziwą rzeszę fanów. Jak poinformował na Twitterze prezes TVP Jacek Kurski mecz na antenach TVP1 i TVP Sport oglądało ponad 9 milionów widzów.

El. MŚ 2022. Albania – Polska 0:1. Polacy coraz bliżej mundialu

Po trudnym meczu, na bardzo trudnym terenie, Polacy pokonali Albanię (1:0) i są już niemal pewni gry w barażach o awans na mistrzostwa świata....

zobacz więcej

Spotkanie miało kluczowe znaczenie dla układu sił w tabeli grupy I. Dzięki wygranej 1:0 po bramce Karola Świderskiego Biało-Czerwoni przybliżyli się do zajęcia drugiego miejsca, premiowanego grą w barażach o awans na mistrzostwa świata.

Emocje były nie tylko na boisku, ale także na trybunach. Po golu dla Polaków na murawę poleciały rzucane przez miejscowych kibiców butelki. Spotkanie zostało przerwane na kilkanaście minut, ale ostatecznie mecz udało się dokończyć.

Zmagania ekipy Paulo Sousy śledziły przede telewizorami tłumy kibiców. „Wielka widownia (brawo Kibice!): TVP1+TVP Sport 8 mln, pik 9,3 mln” – napisał na Twitterze prezes TVP Jacek Kurski.

Następne eliminacyjne mecze reprezentacja Polski rozegra w listopadzie. 12 listopada na wyjeździe zmierzymy się z Andorą, a trzy dni później na PGE Narodowym podejmiemy Węgrów.

Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:
Zobacz więcej