RAPORT

DEBATA W PARLAMENCIE EUROPEJSKIM PO WYROKU TK

Premier Morawiecki chce zabrać głos w Parlamencie Europejskim

Premier Mateusz Morawiecki (fot. PAP/EPA/Szilard Koszticsak)
Premier Mateusz Morawiecki (fot. PAP/EPA/Szilard Koszticsak)

Premier Mateusz Morawiecki skierował do przewodniczącego Parlamentu Europejskiego wniosek o udział w następnym posiedzeniu PE w celu przedstawienia stanowiska Polski w trakcie zaplanowanej debaty parlamentarnej – poinformował w środę na Twitterze rzecznik rządu Piotr Müller.

Premier o wyroku TK: Mamy takie same prawa jak inne państwa

Wyrok Trybunału Konstytucyjnego potwierdził to, co literalnie wynika z treści konstytucji, to mianowicie, że prawo konstytucyjne ma wyższość nad...

zobacz więcej

Według informacji radia RMF FM w przyszłym tygodniu w PE odbędzie się debata na temat sytuacji Polski w kontekście ostatniego orzeczenia Trybunału Konstytucyjnego. 

Radio RFM FM informowało też nieoficjalnie o wystosowaniu takiego wniosku przez szefa polskiego rządu. Oficjalnie informacje te  potwierdził w środę rzecznik rządu na Twitterze. 

„Premier Mateusz Morawiecki skierował do przewodniczącego Parlamentu Europejskiego wniosek o udział w następnym posiedzeniu PE w celu przedstawienia stanowiska Polski w trakcie zaplanowanej debaty parlamentarnej” – napisał rzecznik rządu.

Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:

Zobacz więcej