RAPORT

DEBATA W PARLAMENCIE EUROPEJSKIM PO WYROKU TK

Poseł opozycji zarobił 670 tysięcy zł w 68 dni

Szymon Hołownia i Michał Gramatyka (fot. PAP/Paweł Supernak)
Szymon Hołownia i Michał Gramatyka (fot. PAP/Paweł Supernak)

– W zarządzie Tauronu pracowałem jedynie dwa miesiące – przyznał w rozmowie z RMF FM poseł Polski 2050, a wcześniej Platformy Obywatelskiej, Michał Gramatyka. – Zarobił pan 212 tys. zł i do tego 450 tys. odprawy – zauważył prowadzący rozmowę dziennikarz.

Skandal po manifestacji Tuska. Jest zawiadomienie do prokuratury

Marta Lempart, która występowała na manifestacji Donalda Tuska ws. poparcia dla UE, ostro atakowała funkcjonariuszy Straży Granicznej. – Polska...

zobacz więcej

Część mediów informowała ostatnio, że w spółkach Skarbu Państwa zasiada co najmniej 900 osób powiązanych z politykami Zjednoczonej Prawicy. – Ta ośmiornica i te macki ośmiornicy sięgają każdej instytucji – komentowali politycy opozycji.

Michał Gramatyka przyznał w środowym wywiadzie, że nie jest tym zaskoczony. – Bo polityka się zmienia, władza się zmienia, a ludzie w spółkach Skarbu Państwa w dalszym ciągu są – ocenił.

Zobacz także ->  Zaufany człowiek Budki – Michał Gramatyka – odchodzi z PO. Lawina komentarzy

Wówczas prowadzący rozmowę redaktor przywołał epizod z życia polityka partii Szymona Hołowni, wcześniej reprezentanta PO. Z wyliczeń dziennikarza wynika, że w zaledwie 68 dni Gramatyka miał zarobić w Tauronie ponad 670 tys. zł.

– To nie moja decyzja, że po dwóch miesiącach zwolniono mnie z pracy – odparł polityk i wyjaśnił, że znaczna część tej wysokiej kwoty to przysługująca mu zgodnie z prawem odprawa.

Zobacz także ->  Platforma ostro o budowie muru. „Wielki wał na granicy”

– Przypomnę, że szedł pan do tej pracy 3 tygodnie przed wyborami – zaznaczył dziennikarz. – Wszyscy wiedzieli w 2015 roku, że te wybory Platforma przegra. Pytanie było tylko, jak bardzo. Okazało się, że PO przegrała, co nikogo nie zdziwiło, pana zwolnili z pracy, ale warto było przez 68 dni pracować, żeby zgarnąć ponad 670 tys. zł – podsumował prowdzący.

Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:
Zobacz więcej