RAPORT

DEBATA W PARLAMENCIE EUROPEJSKIM PO WYROKU TK

Psy z obciętymi palcami. Policja szuka zwyrodnialca, prosi o pomoc

Za znęcanie się nad zwierzętami grozi kara więzienia do lat 5 (fot. KPP w Białobrzegach)
Za znęcanie się nad zwierzętami grozi kara więzienia do lat 5 (fot. KPP w Białobrzegach)

Policjanci z Białobrzegów (Mazowieckie) szukają sprawcy bestialskich okaleczeń psów na terenie gmin Jedlińsk i Stara Błotnica. W ostatnim czasie znaleziono tam kilka zwierząt z obciętymi palcami – poinformowała rzeczniczka białobrzeskiej policji sierż. szt. Ewa Kozyra.

Bestialstwo w Obornikach. Pies dostał 50 strzałów z wiatrówki

Pies został znaleziony przy drodze, początkowo podejrzewano, że brał udział w wypadku, jednak zdjęcie rentgenowskie wykazało prawdziwą przyczynę...

zobacz więcej

Okaleczone zwierzęta znajdowano zwykle na drogach w okolicy kompleksów leśnych. – Prawdopodobnie były to bezpańskie psy. Ktoś okaleczał je w sposób nieodwracalny, obcinając im palce – przekazała rzeczniczka.

Psami zaopiekowały się fundacje zajmujące się pomocą zwierzętom. Psy otrzymały pomoc medyczną i schronienie. – Jeden z nich już trafił do adopcji, dwa pozostałe szukają domu – powiedziała rzeczniczka policji.

Policjanci z Białobrzegów prowadzą postępowanie dotyczące znęcania się nad zwierzętami. – Prosimy o informacje od każdego, kto może przyczynić się do wskazania sprawców tych bestialskich czynów – powiedziała sierż. szt. Kozyra. Można kontaktować się z Komendą Powiatową Policji w Białobrzegach pod numerem telefonu 47 702 22 00 lub mailowo na adres kppbialobrzegi@ra.policja.gov.pl.

Za znęcanie się nad zwierzętami ze szczególnym okrucieństwem grozi kara więzienia od 3 miesięcy do lat 5. Twoje INFO - kontakt z TVP INFO

Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:

Zobacz więcej