RAPORT

DEBATA W PARLAMENCIE EUROPEJSKIM PO WYROKU TK

Incydent w Bydgoszczy. Na manifestacji PO mężczyzna rozpuścił śmierdzący gaz

Radosław Sikorski dziękuje policji (fot. arch.PAP/Leszek Szymański)
Radosław Sikorski dziękuje policji (fot. arch.PAP/Leszek Szymański)

Ze strzykawką w dłoni skradał się na manifestacji za politykami PO. Podejrzanie zachowującego się mężczyznę zatrzymali nieumundurowani funkcjonariusze podczas niedzielnej demonstracji w Bydgoszczy. Jak donoszą media, 44-latek chciał rozpylić cuchnący środek odstraszający dziki. Ostatecznie źle skierował strumień rażenia i... sprawdził jego działanie na własnej skórze.

Pracownik „Wyborczej” pokazał frekwencję na proteście Tuska. PO będzie zawiedziona

Urzędnicy prezydenta Trzaskowskiego ogłosili, że manifestacja Donalda Tuska zebrała nawet 100 tysięcy osób. Sensacyjną informację kolportują...

zobacz więcej

Sytuację, jaka miała miejsce w niedzielę 10 października, opisuje bydgoska „Gazeta Wyborcza”. Zatrzymany 44-letni mężczyzna był uzbrojony w strzykawkę wypełnioną hukinolem – cuchnącym środkiem odstraszającym dziki – ustaliła gazeta. Preparat charakteryzuje się bardzo mocnym smrodem ludzkiego potu, który ma zniechęcać dzikie zwierzęta.

Z hukinolem na demonstrację


Mężczyznę zatrzymali nieumundurowani policjanci, gdy skradał się za politykami PO: Radosławem Sikorskim i Pawłem Olszewskim. Przez pomyłkę podejrzany rozpylił specyfik na swoje ubranie; trzeba było wietrzyć cały komisariat – przyznają policjanci.

Podejrzany spędził noc w celi i usłyszał zarzut z art. 52 par. 1. Kodeksu karnego – dotyczącego posiadania niebezpiecznych materiałów w czasie udziału w zgromadzeniu.

Sikorski w rozmowie z dziennikiem widzi w działaniu mężczyzny motywację polityczną – czego nie potwierdzają dotąd śledczy. Polityk PO dziękuje przy tym policjantom „za skuteczną interwencję”. „Wyborcza” wykorzystuje w rozmowie okazję do zadania pytania, „czy uda się” obronić społeczeństwo obywatelskie i niezależne sądy, na co utyskuje Sikorski. „Są dobre znaki. Ucieszyłem się z bardzo dużej liczby bydgoszczan w niedzielę, znacznie większej niż podczas poprzednich manifestacji poza Strajkiem Kobiet” – podsumowuje polityk.

Zobacz także: Himalaje hipokryzji. Trzaskowski o tłumach na Marszu Niepodległości w pandemii i o demonstracji Tuska

Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:
Zobacz więcej