RAPORT

DEBATA W PARLAMENCIE EUROPEJSKIM PO WYROKU TK

Horror na Lubelszczyźnie. Odurzyli dziewczynkę i uprawiali z nią seks

Grozi im długa odsiadka (fot. Shutterstock)
Grozi im długa odsiadka (fot. Shutterstock)

Lubelska prokuratura skierowała do sądu akt oskarżenia przeciwko trzem mężczyznom. Według śledczych oskarżeni wykorzystali seksualnie 14-latkę, wcześniej podając jej narkotyki i alkohol.

Nie żyje 71-latek podejrzany o seks z 13-latką, która urodziła martwe dziecko

71-letni mężczyzna, którego w połowie sierpnia aresztowano pod zarzutem seksualnego wykorzystania 13-latki, zmarł w kieleckim szpitalu. Podejrzany...

zobacz więcej

Akt oskarżenia trafił do Sądu Okręgowego w Lublinie. Dotyczy braci Łukasza i Sylwestra B. oraz Radosława S. Jak podaje „Dziennik Wschodni” mężczyznom postawiono po dwa zarzuty.

– Udzielili nastoletniej pokrzywdzonej narkotyków w postaci amfetaminy. Następnie przy użyciu podstępu, doprowadzili odurzoną narkotykami i upojoną alkoholem nastolatkę do obcowania płciowego – przekazała prok. Agnieszka Kępka, rzeczniczka Prokuratury Okręgowej w Lublinie.

Do tego zdarzenia doszło w styczniu tego roku. Dziennik opisuje, że nastoletnia dziewczynka poznała 25-letniego Łukasza B. na Facebooku. Później poznała też jego 30-letniego brata i 41-letniego Radosława.

W dniu, w którym doszło do przestępstwa, 14-latka wraz z koleżanką spędzała wolny czas z mężczyznami jeżdżąc samochodem, pijąc alkohol i jedząc pizzę. Oskarżeni mieli też podawać jej amfetaminę. Po wszystkim udali się z nią do domu Radosława S. i tam kontynuowali imprezę.

Niedoszły gwałciciel będzie prał i prasował ubrania mieszkanek wioski

Oskarżony o próbę gwałtu mieszkaniec Indii został zwolniony za kaucją. Będzie jednak musiał na własny koszt prać i prasować ubrania wszystkich...

zobacz więcej

„Kiedy Łukasz B. pojechał odwieźć koleżankę 14-latki, ta została sama z jego starszym bratem i kolegą. Wtedy właśnie mężczyźni mieli zacząć ją wykorzystywać. Kiedy 25-latek wrócił na miejsce, jego brat uprawiał seks z dziewczyną. Potem to samo miał zrobić Łukasz B. Śledczy dowodzą, że również 41-latek napastował dziewczynę. Mężczyźni zrobili to kilka razy – ustaliła prokuratura” – opisuje dziennik.

Następnego dnia rano wykorzystaną nastolatkę odwieźli do jej domu. O wszystkim opowiedziała swojemu chłopakowi. 14-latka złożyła zawiadomienie o przestępstwie, niebawem mężczyzn zatrzymano.

„Mężczyźni nie przyznali się do zarzutów. Zapewniali, że nie wiedzieli, ile dziewczyna ma lat. Tłumaczyli się również upojeniem alkoholowym. Wszyscy byli wcześniej karani. Teraz grozi im do 12 lat więzienia” – czytamy.

Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:
Zobacz więcej