RAPORT

Propozycja podziału Ukrainy? Sikorski na cenzurowanym

Nieoficjalnie: Jarosław Kaczyński zapowiedział, że zrezygnuje ze stanowiska w rządzie

Jarosław Kaczyński (fot. PAP/Artur Reszko)
Jarosław Kaczyński (fot. PAP/Artur Reszko)

Najnowsze

Popularne

Na początku roku wicepremier, prezes PiS Jarosław Kaczyński zrezygnuje ze stanowiska w rządzie – taką informację przekazał podczas posiedzenia klubu parlamentarnego.

Fake news posłanki Lewicy ws. płotu na granicy z Białorusią

W Sejmie pojawił się poselski projekt o budowie muru na granicy; będzie przepychany kolanem na tym posiedzeniu – grzmi na Twitterze posłanka...

zobacz więcej

W środę rozpoczęło się dwudniowe posiedzenie Sejmu. Tradycyjnie przed obradami zebrał się klub parlamentarny Prawa i Sprawiedliwości; w środę wziął w nim udział lider ugrupowania Jarosław Kaczyński.

Kaczyński poinformował parlamentarzystów ugrupowania, że na początku przyszłego roku zrezygnuje z zasiadania w rządzie. Podkreślił, że decyzja ta podyktowana jest koniecznością większej kontroli nad partią.

– Prezes wskazywał, że ze względu na funkcję wicepremiera w siedzibie partii pojawia się raz na tydzień i że jest to niewystarczające – powiedział jeden z posłów PiS. Inny przekazał, że Kaczyński wzywał też polityków PiS do większej aktywności w mediach społecznościowych.

Podkreślał, że w 2015 roku PiS wygrało wybory między innymi dzięki aktywności w internecie, podobnie było w roku 2019, ale teraz ten kanał jest zaniedbany i trzeba to jak najszybciej zmienić – mówił jeden z parlamentarzystów.

Premier weźmie udział w sesji pytań i odpowiedzi na Facebooku

W piątek o godz. 18.30 premier Mateusz Morawiecki weźmie udział w sesji pytań i odpowiedzi (Q&A) na Facebooku. Pytania do szefa rządu można...

zobacz więcej

Kaczyński został powołana na stanowisko wicepremiera 6 października 2020 r. Wykonuje on zadania przewodniczącego Komitetu Rady Ministrów ds. Bezpieczeństwa Narodowego i spraw Obronnych.

Lider PiS pytany we wrześniu, czy planuje opuścić rząd stwierdził, że na pewno w tym roku tego nie zrobi i tłumaczył, że pracuje nad projektami dotyczącymi powszechnego obowiązku obrony.

– Kiedy te ustawy będą w procesie uchwalania lub zostaną uchwalone, zastanowię się czy nie wrócić do mojego właściwego zajęcia czyli kierowania partią – mówił we wrześniu Kaczyński.

Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:

Zobacz więcej