RAPORT

Pogarda

Bąkiewicz dementuje doniesienia mediów. „To manipulacja”

Robert Bąkiewicz, lidera stowarzyszenia Marsz Niepodległości (fot. Attila Husejnow/ LightRocket via Getty Images)
Robert Bąkiewicz, lidera stowarzyszenia Marsz Niepodległości (fot. Attila Husejnow/ LightRocket via Getty Images)

Najnowsze

Popularne

„Szykuje się kolejna gigantyczna dotacja rządowa dla nacjonalistów” – napisał portal wp.pl. „To manipulacja. Wniosek był składany, ale nie został przyjęty. Dotacji nie otrzymaliśmy” – dementuje lider stowarzyszenia Marsz Niepodległości Robert Bąkiewicz. Odnosi się również do szokujących doniesień „Gazety Wyborczej”.

Jest wniosek o delegalizację stowarzyszenia Marsz Niepodległości. „To polityczny cyrk”

O delegalizację stowarzyszeń Marsz Niepodległości oraz Straż Narodowa zwrócił się w poniedziałek do prokuratora generalnego lider Nowoczesnej Adam...

zobacz więcej

„Nacjonaliści walczą o gigantyczne dotacje z rządowych funduszy” – donosiło wp.pl. Portal informował, że dotarł do wniosku Roberta Bąkiewicza o dofinansowanie budowy Centrum Niepodległości w Warszawie. Siedziba miała kosztować 4,5 mln zł, a inicjatywę sfinansować nadzorowany przez rząd Fundusz Patriotyczny. Podkreślano, że sprawa jest już niemal dopięta, gdyż komisja konkursowa Instytutu Dziedzictwa Myśli Narodowej i Funduszu Patriotycznego pozytywnie zaopiniowała wniosek.

Zupełnie nowe światło na sprawę rzuca jednak wpis lidera stowarzyszenia Marsz Niepodległości. Bąkiewicz zaznaczył, że wniosek faktycznie był składany, ale już dawno nie został przyjęty. „Dotacji niestety nie otrzymaliśmy, a szkoda” – stwierdził.

Zobacz także:   Trzaskowski zakaże Marszu Niepodległości? Ostra reakcja narodowców

Narodowiec odniósł się również do informacji o tym, że grozi mu kara dwóch lat więzienia.

„TOK FM oraz gazeta.pl opierają swoje newsy na informacjach od przestępcy skazanego prawomocnym wyrokiem Rafała Gawła, który zbieg za granicę i ukrywa się przed polskim wymiarem sprawiedliwości” – napisał Bąkiewicz. „Według ich »źródła« mam być zagrożony więzieniem. Ot, »dziennikarstwo«” – dodał.

Rafał Gaweł jeszcze za rządów Platformy Obywatelskiej usłyszał bowiem szereg zarzutów o malwersacje finansowe. Niedawno uciekł z Polski do Norwegii i przekonuje tam, że padł ofiarą rządu PiS. Zdaniem części polityków sugerował za granicą, że Prawo i Sprawiedliwość doszło do władzy kilka lat wcześniej niż miało to miejsce – bo inaczej wyszłoby na jaw, że  wymiar sprawiedliwości ścigał go już za rządów PO–PSL.

Zobacz także:   Skazany za oszustwa twórca „Ośrodka Monitorowania” otrzymał azyl w Norwegii

Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:
Zobacz więcej