RAPORT

DEBATA W PARLAMENCIE EUROPEJSKIM PO WYROKU TK

ABW zatrzymała Polaka podejrzanego o szpiegostwo na rzecz Białorusi

Funkcjonariusze Agencji Bezpieczeństwa Wewnętrznego zatrzymali Polaka podejrzanego o działalność szpiegowską na rzecz wywiadu białoruskiego. Mężczyzna usłyszał już zarzuty – potwierdza portalowi tvp.info rzecznik Prokuratury Krajowej prok. Łukasz Łapczyński.

Operacja ABW. Zlikwidowali pralnię rosyjskich pieniędzy

ABW zatrzymała kolejne trzy osoby zajmujące się legalizowaniem pieniędzy pochodzących z działalności przestępczej – poinformował Stanisław Żaryn,...

zobacz więcej

Jak poinformował Łapczyński, ABW pod nadzorem Mazowieckiego Wydziału Zamiejscowego Prokuratury Krajowej w Warszawie prowadzi śledztwo w sprawie brania udziału w działalności na rzecz białoruskiego wywiadu przeciwko interesom Rzeczypospolitej Polskiej.

– Zatrzymany przez ABW mężczyzna to obywatel Polski. Przedstawiono mu zarzut szpiegostwa na rzecz białoruskiego wywiadu KDB – przekazał z kolei rzecznik ministra koordynatora służb specjalnych Stanisław Żaryn.

Kim jest szpieg zatrzymany przez ABW?


Zatrzymany mężczyzna od 1981 r. pełnił służbę w ZOMO, a następnie w Milicji Obywatelskiej i policji do roku 1999 r. Służbę zakończył 20 lat temu, jako oficer Straży Granicznej w stopniu porucznika w 2001 r.

W poniedziałek wobec podejrzanego Sąd Rejonowy Warszawa Śródmieście zastosował trzymiesięczny areszt.

Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:
Zobacz więcej