DEBATA W PARLAMENCIE EUROPEJSKIM PO WYROKU TK

Przerwany wywiad zdobywcy gola z Albanią. Kibole gospodarzy znowu to zrobili [WIDEO]

Skandaliczne zachowanie albańskich kiboli w meczu z Polską w eliminacjach Mistrzostw Świata 2022. Gdy w 77. minucie Karol Świderski wpakował piłkę do bramki przeciwników, ucieszył polskich kibiców i... rozwścieczył fanów gospodarzy. Mecz został przerwany, podobnie jak późniejszy wywiad zdobywcy jedynego gola. Na murawę ponownie zostały rzucone butelki.

Lewandowski: W ofensywie mogliśmy zrobić więcej [WIDEO]

Reprezentacja Polski wygrała 1:0 z Albanią spotkanie eliminacji mistrzostw świata 2022. – Dobro drużyny jest najważniejsze, więc dobrze, że...

W czasie meczu sytuacja na trybunach była bardzo napięta. Jednak prawdziwe zamieszanie wybuchło w 77. minucie, gdy bramkę dla Polski zdobył Karol Świderski. Po tym golu na boisko zaczęły lecieć z trybun różne przedmioty, m.in. plastikowe butelki. Francuski arbiter Clement Turpin, który już wcześniej zwracał uwagę obserwatorowi meczu na niewłaściwe zachowanie lokalnych kibiców, zdecydował, że zawody zostaną przerwane.

Skandal na meczu Polska-Albania

Piłkarze obu drużyn zeszli do szatni. Po około 20 minutach, gdy sytuacja na trybunach w sektorach Albańczyków się uspokoiła, sędzia wznowił rywalizację. Wynik już się nie zmienił. Tuż po meczu też było niespokojnie. Kiedy Świderski udzielał wywiadu TVP, posypały się w jego kierunku plastikowe butelki. Później sytuacja już się uspokoiła. Jak poinformował w nocy team menedżer reprezentacji i rzecznik prasowy PZPN Jakub Kwiatkowski, piłkarze wrócili bezpiecznie do hotelu.