RAPORT

DEBATA W PARLAMENCIE EUROPEJSKIM PO WYROKU TK

Skandal w Albanii. Dziennikarz pokazał, czym rzucali w Polaków

Niebezpieczne zachowanie albańskich kibiców (fot. TT/Szymon Borczuch)
Niebezpieczne zachowanie albańskich kibiców (fot. TT/Szymon Borczuch)

Piłkarze reprezentacji Polski wygrali po burzliwym meczu w Tiranie z Albanią 1:0 w 8. kolejce eliminacji mistrzostw świata. Gdy zdobyliśmy gola, w kierunku naszych piłkarzy z trybun zaczęły lecieć różne przedmioty. Okazuje się, że kibice reprezentacji Albanii rzucali nie tylko plastikowymi butelkami, lecz także cięższymi przedmiotami.

Lewandowski: W ofensywie mogliśmy zrobić więcej [WIDEO]

Reprezentacja Polski wygrała 1:0 z Albanią spotkanie eliminacji mistrzostw świata 2022. – Dobro drużyny jest najważniejsze, więc dobrze, że...

zobacz więcej

Pierwszy i ostatni gol w tym padł w 77. minucie spotkania. Zdobył go Karol Świderski po podaniu Mateusza Klicha.

Kiedy nasi piłkarze cieszyli się z bramki, kibicom reprezentacji Albanii puściły nerwy; w stronę Polaków poleciały różne przedmioty. Okazuje się, że kibice rzucali nie tylko plastikowymi butelkami, ale też m.in. zapalniczką i telefonem komórkowym.

Na szczęście polskim piłkarzom nic się nie stało. Cała sytuacja wyglądała jednak naprawdę poważnie.

Francuski arbiter Clement Turpin, który już wcześniej zwracał uwagę obserwatorowi meczu na niewłaściwe zachowanie kibiców, zdecydował, że zawody zostaną przerwane.

Piłkarze obu drużyn zeszli do szatni. Po około 20 minutach, gdy sytuacja na trybunach w sektorach Albańczyków się uspokoiła, sędzia wznowił rywalizację. Gospodarze próbowali doprowadzić do wyrównania, ale uważnie grająca defensywa Polaków nie popełniała błędów i wynik już się nie zmienił. Dzięki zwycięstwu drużyna Sousy awansowała na drugie miejsce w grupie I, wyprzedzając Albańczyków.

Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:
Zobacz więcej