RAPORT

Imigranci na granicy z Białorusią

Albania-Polska 0:1. Premier: Takie zwycięstwa smakują najlepiej

Premier Mateusz Morawiecki pogratulował piłkarzom (fot. PAP/Piotr Nowak/FB)
Premier Mateusz Morawiecki pogratulował piłkarzom (fot. PAP/Piotr Nowak/FB)

Takie zwycięstwa smakują najlepiej; walka, wysoka kultura gry i odrobina finezji, aż miło się patrzy – napisał premier Mateusz Morawiecki po meczu Albania-Polska. Biało-czerwoni wygrali 1:0 i zwiększyli szansę na awans do finałów mistrzostw świata.

Lewandowski: W ofensywie mogliśmy zrobić więcej [WIDEO]

Reprezentacja Polski wygrała 1:0 z Albanią spotkanie eliminacji mistrzostw świata 2022. – Dobro drużyny jest najważniejsze, więc dobrze, że...

zobacz więcej

„Takie zwycięstwa smakują najlepiej! Walka, wysoka kultura gry i odrobina finezji. Aż miło się patrzy jak krok po kroku tworzy się ambitna, młoda i ciekawa drużyna! Dziękuję za walkę i gratuluję cennych trzech punktów” – napisał premier Mateusz Morawiecki w mediach społecznościowych.

Polska we wtorek wieczorem wygrała z Albanią 1:0 w meczu eliminacji piłkarskich mistrzostw świata w Tiranie. Bramkę zdobył w 77. minucie Karol Świderski. Krótko po tym golu spotkanie zostało przerwane z powodu niewłaściwego zachowania fanów gospodarzy i wznowione po około 20 minutach.

– Te butelki były pełne wody i leciały seryjnie. To nie tak, że poleciały pojedynczo. Nas było tam dużo i to było naprawdę niebezpieczne. Dobrze, że nikt nie został trafiony – podkreślił pomocnik reprezentacji Polski Piotr Zieliński.

– Sędzia się zastanawiał czy przerwać mecz. Leciały pełne butelki. Było trochę niebezpiecznie, ale wróciliśmy do gry i dokończyliśmy to spotkanie – powiedział kapitan kadry Robert Lewandowski.

Twoje INFO - kontakt z TVP INFO

Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:
Zobacz więcej