RAPORT

Imigranci na granicy z Białorusią

Lewandowski: W ofensywie mogliśmy zrobić więcej [WIDEO]

Reprezentacja Polski pokonała Albanię 1:0 i awansowała na drugie miejsce w grupie, co przybliża ich do mundialu. – Dobro drużyny jest najważniejsze, więc dobrze, że zagraliśmy na zero z tyłu. Plan wykonany i to się liczy. W ofensywie mogliśmy zrobić więcej – ocenił w rozmowie z TVP Sport kapitan biało-czerwonych Robert Lewandowski.

Piłkarze Paulo Sousy rozmawiali po meczu z reporterami TVP. Wywiadu nie dokończył strzelec gola, chwilę po rozpoczęciu rozmowy w jego kierunku ponownie poleciały butelki. – Zostawiliśmy serducho na boisku. Na konferencji przedmeczowej trener i chłopaki mówili, że ten mecz jest dla nas najważniejszy – zdążył powiedzieć Świderski.

teraz odtwarzane
El. MŚ 2022: Albania – Polska 0:1. Przerwany wywiad Świderskiego. Butelki poleciały na murawę

– Wiedzieliśmy, że musieliśmy wygrać. Dziwne jest tutejsze boisko. Jak sztuczne. Kości to czują, ale jesteśmy zadowoleni – powiedział po końcowym gwizdku Paweł Dawidowicz.

teraz odtwarzane
El. MŚ 2022. Albania – Polska 0:1. Paweł Dawidowicz: najważniejszym punktem była koncentracja

– Przyjeżdżaliśmy tylko z myślą o zwycięstwie. Czekamy na listopadowe mecze. Ta wygrana cieszy i wzmacnia – powiedział Piotr Zieliński. Przyznał, że atmosfera na meczu była gorąca. – Nie grałem na wielu stadionach, gdzie było głośniej – dodał. – Te butelki były pełne wody i leciały seryjnie. To nie tak, że poleciały pojedynczo. Nas było tam dużo i to było naprawdę niebezpieczne. Dobrze, że nikt nie został trafiony – podkreślił pomocnik reprezentacji Polski.

teraz odtwarzane
El. MŚ 2022, Albania – Polska 0:1. Piotr Zieliński: nie grałem na wielu stadionach, gdzie było głośniej

Selekcjoner zwrócił uwagę, że o wyniku przesądziły trafione zmiany. – Po wprowadzeniu Mateusza Klicha zespół się poprawiał z minuty na minutę. Zmiana Adama Buksy na Karola Świderskiego była kluczowa. Tak wywalczyliśmy ten rezultat – analizował Paulo Sousa po zwycięstwie nad Albanią.

Twoje INFO - kontakt z TVP INFO
teraz odtwarzane
El. MŚ 2022, Albania – Polska. Paulo Sousa: zmiana Buksy na Świderskiego była kluczowa. Tak wywalczyliśmy ten rezultat

Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:
Zobacz więcej