Imigranci na granicy z Białorusią

Dziesiąty hat-trick w kadrze. Ronaldo śrubuje rekordy

Cristiano Ronaldo strzelił już 115 goli dla reprezentacji Portugalii (fot. PAP/EPA/ANTONIO COTRIM)

Cristiano Ronaldo się nie zatrzymuje! W meczu z Luksemburgiem przyczynił się do zwycięstwa Portugalii, która wygrała 5:0. Gwiazdor Manchesteru United zdobył trzy bramki. To jego 10. hat-trick w drużynie narodowej, co jest rekordem świata.

Liga Mistrzów. Kompromitacja Realu. Benzema goni Lewandowskiego

Do sensacji doszło we wtorek w Madrycie, gdzie miejscowy Real przegrał z Sheriffem Tyraspol 1:2 w meczu 2. kolejki piłkarskiej Ligi Mistrzów. W...

Mimo 36 lat na karku, Cristiano Ronaldo wciąż bije rekordy. We wrześniu pobił kolejny – goli reprezentacyjnych. W meczu z Irlandią zdobył 110. bramkę, dzięki czemu awansował na pierwsze miejsce klasyfikacji wszech czasów, wyprzedzając Irańczyka Alego Daei.

Na tym trafieniu Ronaldo się nie zatrzymał. Przed meczem z Luksemburgiem miał ich już 112. W starciu z outsiderem jednak jeszcze bardziej wyśrubował swój rekord.

Ronaldo ustalił wynik

W ósmej minucie otworzył wynik golem z rzutu karnego. Z kolei pięć minut później podwyższył prowadzenie, również z jedenastu metrów. Kolejne trafienia dołożyli Bruno Fernandes i Palhinha. Wynik ustalił jednak właśnie Ronaldo, w 87. minucie. Choć sędzia dopatrywał się spalonego, po analizie VAR stwierdził, że gol został zdobyty poprawnie. W ten sposób Portugalczyk ma już 115 reprezentacyjnych bramek.

Po sześciu meczach eliminacji Portugalia zajmuje jednak drugie miejsce w grupie A, z 16 punktami. Tym samym, wciąż jest w strefie barażowej. Na pierwszej pozycji jest Serbia, która ma jeden punkt więcej. Z drugiej strony – Ronaldo i spółka mają do rozegrania jeden mecz więcej. Jedno jest pewne – Portugalia już zagra przynajmniej w barażach.

Piłkarze z największą liczbą goli w reprezentacji narodowej (gwiazdka - wciąż aktywni gracze):