RAPORT

DEBATA W PARLAMENCIE EUROPEJSKIM PO WYROKU TK

Wysoka zapora graniczna z systemem monitoringu. Rząd przyjął projekt ustawy

Na granicy polsko-białoruskiej stanie zapora (fot.  Maciej Moskwa/NurPhoto via Getty Images)
Na granicy polsko-białoruskiej stanie zapora (fot. Maciej Moskwa/NurPhoto via Getty Images)

Rada Ministrów przyjęła właśnie projekt ustawy o budowie zabezpieczenia granicy Polski z Białorusią; projekt, który trafi teraz do Sejmu, zakłada stworzenie solidnej, wysokiej zapory, wyposażonej również w system monitoringu oraz detekcji ruchu – poinformował we wtorek szef MSWiA Mariusz Kamiński.

Migranci chcą wracać z granicy polsko-białoruskiej do domu. „Zakładnicy Łukaszenki” [WIDEO]

Nie mają nic przeciwko powrotowi do Iraku, ale Białoruś nie pozwala im cofnąć się z granicy. Ci ludzie nie wiedzieli o stanie wyjątkowym w Polsce,...

zobacz więcej

„Rada Ministrów przyjęła właśnie projekt ustawy o budowie zabezpieczenia granicy państwowej, zgłoszony przez @MSWiA_GOV_PL. Projekt, który trafi teraz do Sejmu zakłada stworzenie solidnej, wysokiej zapory, wyposażonej również w system monitoringu oraz detekcji ruchu” - napisał na Twitterze minister spraw wewnętrznych i administracji.

Budowę zapory na granicy z Białorusią , innej niż doraźne zabezpieczenia, zapowiedział w ubiegłym tygodniu wicepremier ds. bezpieczeństwa, prezes PiS Jarosław Kaczyński po wyjazdowym posiedzeniu Komitetu ds. Bezpieczeństwa Narodowego i Spraw Obronnych.

Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:
Zobacz więcej