RAPORT

Pogarda

Brudziński o Tusku: To jest hodowanie drugiego Cyby

W niedzielę na placu Zamkowym przemawiał m.in.  Donald Tusk (fot. Forum/Adam Chelstowski)
W niedzielę na placu Zamkowym przemawiał m.in. Donald Tusk (fot. Forum/Adam Chelstowski)

Najnowsze

Popularne

Nie milkną echa niedzielnej manifestacji zwołanej przez Donalda Tuska. „To jest hodowanie drugiego Cyby. Nikt nie wprowadził do polskiej polityki tylu złych emocji jak Tusk” – ocenił we wpisie na Twitterze Joachim Brudziński.

Wdarli się do Zachęty i przeszkadzali we mszy pod pomnikiem. Mieli głośnik

Prokuratura Warszawa Śródmieście-Północ prowadzi dochodzenie przeciwko pięciu osobom (kobieta i czterech mężczyzn), którzy mieli wedrzeć się na...

zobacz więcej

Europoseł PiS podał dalej filmik zamieszczony przez jedną z internautek.

W jednominutowym nagraniu autorka zestawia słowa wypowiadane przez Donalda Tuska podczas organizowanej w niedzielę manifestacji z agresywnym zachowaniem kilku spośród uczestników podobnych imprez.

„To jest hodowanie drugiego Cyby. Nikt nie wprowadził do polskiej polityki tylu złych emocji jak Tusk po przegranych wyborach prezydenckich w 2005 roku. Owocem wojny Tuska z #PLK (rozdzielenie wizyty) była katastrofa smoleńska, dziś mamy kolejne seanse nienawiści za jego przyczyną” – napisał na Twitterze były szef MSWiA.

Ryszard Cyba w październiku 2010 roku zastrzelił Marka Rosiaka w łódzkiej siedzibie PiS. 62-letni wówczas Cyba po wtargnięciu do biura z bronią w ręku kilkakrotnie strzelił do znajdujących się w jednym z pokoi działaczy PiS: Marka Rosiaka oraz Pawła Kowalskiego.

Rosiak został trafiony pięciokrotnie, m.in. w klatkę piersiową; zginął na miejscu. Sprawca został zatrzymany. W grudniu 2011 r. łódzki sąd okręgowy skazał Ryszarda Cybę na karę dożywotniego więzienia. Uznał, że działał on z motywacji zasługującej na szczególne potępienie i kierował się motywami politycznymi; wyrok utrzymał sąd apelacyjny.

Z wyjaśnień zabójcy przed sądem wynika, że od 2007 r. zaczął zastanawiać się nad wyeliminowaniem z życia polityków różnych ugrupowań partyjnych. W 2010 r. postanowił, że dokona zamachu na prezesa PiS Jarosława Kaczyńskiego.

Twoje INFO - kontakt z TVP INFO

Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:
Zobacz więcej