RAPORT

Wojna na Ukrainie

Przedłużony areszt dla prawnika. Wśród jego klientów miała być Fundacja Otwarty Dialog i b. żołnierze WSI

Prokuratura zarzuca Jackowi Ś. podrabianie dokumentów i oszustwa (fot. Shutterstock/Take Photo; Forum/Andrzej Hulimka)
Prokuratura zarzuca Jackowi Ś. podrabianie dokumentów i oszustwa (fot. Shutterstock/Take Photo; Forum/Andrzej Hulimka)

– Sąd utrzymał tymczasowy areszt wobec Jacka Ś., a także przedłużył go do grudnia 2021 r. – poinformowała portal tvp.info rzeczniczka Prokuratury Okręgowej w Warszawie Aleksandra Skrzyniarz. Ś. Został zatrzymany tydzień temu w Budapeszcie w związku ze śledztwem dotyczącym oszustwa i fałszerstwa. Jako prawnik reprezentował m.in. byłych żołnierzy WSI czy Fundację Otwarty Dialog.

Warszawski prawnik Jacek Ś. zatrzymany w Budapeszcie. Zniknął ponad rok temu

Warszawski prawnik Jacek Ś. został zatrzymany w piątek w Budapeszcie w związku ze śledztwem dotyczącym oszustwa i fałszerstwa. Mężczyzna jest już w...

zobacz więcej

Prokuratura zarzuca Jackowi Ś. m.in. podrabianie dokumentów i oszustwa. Prawnik, który został zatrzymany w Budapeszcie 4 października 2021 r., półtora roku wcześniej zniknął – jak informował Piotr Nisztor z „Gazety Polskiej” – w tajemniczych okolicznościach.

Przedtem Ś. prowadził wraz z siostrą w Warszawie kancelarię prawną. Według Nisztora do grona klientów kancelarii mieli należeć m.in. byli żołnierze Wojskowych Służb Informacyjnych, podmioty zajmujące się handlem bronią, prowadzona przez Ludmiłę Kozłowską (żonę Bartosza Kramka) Fundacja Otwarty Dialog, Fundacja Instytut Lecha Wałęsy, czy Forum Obywatelskiego Rozwoju Leszka Balcerowicza.

Nisztor pisał, że „prawnik nie zwrócił jednej z firm pożyczkowych ponad 3 mln zł. Pieniądze miał pożyczyc na początku 2019 r. Zabezpieczeniem miały być wierzytelności z tytułu rzekomego wynagrodzenia jakie jego kancelaria miała otrzymać dzięki umowom z Ministerstwem Sprawiedliwości”. Wg Nisztora „dokumenty zostały sfałszowane”. Resort sprawiedliwości o sprawie powiadomił prokuraturę i Centralne Biuro Antykorupcyjne.

Przeczytaj także: Tusk, Kramek i Podleśna. Kulisy nowej akcji opozycji

Twoje INFO - kontakt z TVP INFO

Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:
Zobacz więcej