RAPORT

Wojna na Ukrainie

Uciekając zderzył się z ciężarówką. Mógł wieźć nielegalnych migrantów. Jeden pasażer nie żyje

30 km uciekał kierowca auta na niemieckich numerach rejestracyjnych, którego chcieli zatrzymać do kontroli policjanci w okolicach Sokółki. Najprawdopodobniej wiózł nielegalnych migrantów. Ostatecznie na obwodnicy Wasilkowa samochód kierowany przez uciekiniera zderzył się z ciężarówką, po czym uderzył w barierki. Śmierć poniósł jeden z pasażerów auta, a trzy osoby zostały ranne.

Jak białoruskie służby wykorzystują dzieci? MON prezentuje nagranie [WIDEO]

„Następny dowód na to, że białoruskie służby wykorzystują dzieci, aby wzmóc presję migracyjną na Polskę” – napisało na Twitterze Ministerstwo...

zobacz więcej

– Policjanci pod Sokółką wydali polecenie kierowcy tego volkswagena do zatrzymania się - on je zignorował i zaczął uciekać – przekazał podinsp. Tomasz Krupa z Podlaskiej Policji. – Ze wstępnych informacji wynika, że kierowca zachowywał się bardzo agresywnie i narażał innych uczestników ruchu na niebezpieczeństwo – podkreślił.

Jak dodał policjant, jedna osoba zginęła na miejscu. Trzy ranne osoby trafiły do szpitala, jedna z nich była przedtem reanimowana na miejscu. – Ofiara śmiertelna to pasażer tego samochodu, natomiast kierowca i dwójka pasażerów, którzy uciekali, trafili do szpitala –dodał Krupa.

– Wstępne okoliczności wskazują na to, że poszkodowani to osoby nielegalnie przebywające na terenie naszego kraju – poinformował oficer.

Po wypadku droga została zablokowana. – Samochody osobowe kierowane są przez Wasilków, natomiast ciężarowe stoją. W Sokółce ciężarówki są kierowane w kierunku Dąbrowy Białostockiej – podała policja.

Zobacz także: Pobierz aplikację mobilną i oglądaj TVP INFO na żywo

Podlaski Urząd Wojewódzki informuje za pośrednictwem aplikacji Regionalny System Ostrzegania, że utrudnienia drogowe mogą potrwać kilka godzin.

O przerzucie migrantów do Niemiec przeczytasz również tutaj: Ile kosztuje przemyt „białoruskim szlakiem”? Imigranci mówią, jak dotarli do UE

Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:
Zobacz więcej