RAPORT

Wojna na Ukrainie

Starcie Bąkiewicza z dziennikarzami TVN: Jesteście manipulatorami!

Zarząd stowarzyszenia Marsz Niepodległości zorganizował konferencję prasową, na której ogłoszono kolejne obchody Święta Niepodległości organizowane przez środowiska narodowe i patriotyczne. Podczas spotkania z dziennikarzami doszło do mocnego starcia Roberta Bąkiewicza z obecnymi na miejscu dziennikarzami stacji TVN. – Rozbijacie jedność i wspólnotę narodową – ocenił lider stowarzyszenia Marsz Niepodległości.

Ogłoszono hasło Marszu Niepodległości 2021. Nawiązuje do sporu z UE

Hasło Marszu Niepodległości 2021 to „Niepodległość nie na sprzedaż” – ogłosił w sieci Robert Bąkiewicz, lider stowarzyszenia Marsz Niepodległości....

zobacz więcej

Na wtorkowej konferencji, która rozpoczęła się o godz. 11.11, ogłoszono hasło Marszu Niepodległości 2021, czyli „Niepodległość nie na sprzedaż”.

– Chcemy mówić o tym, że polska niepodległość historycznie była wywalczona przez wiele pokoleń Polaków. W 1918 r. ją odzyskiwano i ta walka o suwerenność państwa polskiego jest jak najbardziej aktualna – powiedział Bąkiewicz.

– Wszystkich zapraszamy, abyśmy w tym okresie pokazali, że jesteśmy za suwerennym i niepodległym państwem polskim, które jest częścią Europy – zaznaczył.

Zobacz także:   Prezes niemieckiego TK chce „niezależnych sądów” w Polsce. Był politykiem CDU

Głos na konferencji zabrał również Witold Tumanowicz. Wskazał, że zbliża się 12 edycja Marszu Niepodległości. – 11 listopada wszyscy patrioci powinni wyjść wspólnie na ulice i manifestować przywiązanie do ojczyzny – powiedział.

Ocenił, że tego dnia spory polityczne powinny zostać odłożone na bok. – Wspólnie będziemy manifestować pod jedną biało–czerwoną flagą – dodał.

Jest wniosek o delegalizację stowarzyszenia Marsz Niepodległości. „To polityczny cyrk”

O delegalizację stowarzyszeń Marsz Niepodległości oraz Straż Narodowa zwrócił się w poniedziałek do prokuratora generalnego lider Nowoczesnej Adam...

zobacz więcej

Narodowcy ocenili, że na przełomie lat, rządy zbyt często wybierały pieniądze zamiast suwerenności, a „niepodległość nie jest na sprzedaż”.

Przypomnieli, że porządku na zgromadzeniu będzie pilnowała Straż Marszu Niepodległości.

Po zakończeniu przemówień liderów pojawił się czas na pytania. Jeden z dziennikarzy dopytywał, dlaczego na miejscu są obecne osoby z emblematami Straży Narodowej i mają częściowo zakryte twarze. Chociaż narodowcy prosili o „poważne pytania”, redaktorzy nie odpuszczali. Bąkiewicz upewnił się wówczas, że reprezentują oni stację TVN i stwierdził, że ich redakcja dzieli społeczeństwo.

Zobacz także ->  Trzaskowski zakaże Marszu Niepodległości? Ostra reakcja narodowców

– Jeśli pani mnie zaprosi do studia i na żywo mi powoli prowadzić dyskusję z redaktorem przed kamerami waszej stacji, chętnie będę odpowiadał na wiele pytań. Natomiast muszę mieć zapewnioną możliwość obrony własnych tez. Jesteście manipulatorami i kłamcami publicznymi – stwierdził.

– Telewizja TVN powinna nie mieć przedłużonej koncesji i zostać zlikwidowana. Jest wewnętrznym szkodnikiem w państwie polskim. Rozbijacie jedność i wspólnotę narodową. Dzielicie Polaków i dodatkowo kłamiecie – ocenił Robert Bąkiewicz. Nagranie z tego zdarzenia narodowcy opublikowali w sieci.

Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:
Zobacz więcej