RAPORT

DEBATA W PARLAMENCIE EUROPEJSKIM PO WYROKU TK

Głośne okrzyki imigrantów na granicy. „Germany! Germany!” [WIDEO]

Imigranci chcą się dostać do Niemiec (fot. twitter.com/Straz_Graniczna)
Imigranci chcą się dostać do Niemiec (fot. twitter.com/Straz_Graniczna)

Straż Graniczna znów ujawniła nagrania pokazujące tłumy imigrantów, których na granicę z Polską sprowadza reżim Aleksandra Łukaszenki. Z kolei resort obrony opublikował na Twitterze nagranie cudzoziemców przyznających, że informacje o tym, jak dostać się do Europy, otrzymali m. in. w Rosji.

Ogłoszono hasło Marszu Niepodległości 2021. Nawiązuje do sporu z UE

Hasło Marszu Niepodległości 2021 to „Niepodległość nie na sprzedaż” – ogłosił w sieci Robert Bąkiewicz, lider stowarzyszenia Marsz Niepodległości....

zobacz więcej

Jak wynika z najnowszego sondażu,  86 proc. Polaków uważa działania reżimu Aleksandra Łukaszenki za element wojny hybrydowej. 

Straż Graniczna przekazała, że tylko w poniedziałek na granicy z Białorusią odnotowano aż 605 prób jej nielegalnego przekroczenia. „Zatrzymano 13 nielegalnych imigrantów, wszyscy to obywatele Iraku” – czytamy.

Zobacz także:   Obywatel Niemiec wiózł 19 imigrantów kamperem. Został zatrzymany

Funkcjonariusze ujawnili także nagrania z siłowego forsowania granicy z Białorusi do Polski. „To odcinek ochraniany przez Placówkę SG w Czeremsze” – wskazano.

Na filmiku widać z kolei dziesiątki cudzoziemców, którzy krzyczą: „Germany! Germany! Germany!” (tłum. ang. Niemcy! Niemcy! Niemcy!), gdzie jak wiedzą, mogą liczyć na znacznie wyższe zasiłki, niż w Polsce.

– Migranci, którzy próbowali dostać się nielegalnie do Polski, chcieli trafić do Niemiec. Polska, zabezpieczając granicę, broni nie tylko swoich interesów – ocenił rzecznik ministra koordynatora służb specjalnych Stanisław Żaryn.

Z kolei ministerstwo obrony narodowej dodało inny film. Słychać na nim, jak migranci próbujący przedostać się przez polską granicę przyznają, iż informacje o tym, jak dostać się do Europy, otrzymali m. in. w Rosji.

Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:
Zobacz więcej