RAPORT

DEBATA W PARLAMENCIE EUROPEJSKIM PO WYROKU TK

Problemy Macieja Szczęsnego. Jest akt oskarżenia

Maciej Szczęsny (fot. Forum/ Mateusz Wlodarczyk)
Maciej Szczęsny (fot. Forum/ Mateusz Wlodarczyk)

Prokuratura skierowała do sądu akt oskarżenia przeciwko byłemu bramkarzowi reprezentacji Polski w piłkę nożną Maciejowi Szczęsnemu. Mężczyzna prowadził samochód w stanie nietrzeźwości.

Szczęsny zatrzymany po alkoholu. Były reprezentant wypomniał mu wcześniejsze słowa

Były bramkarz reprezentacji Polski Maciej Szczęsny został złapany na jeździe po pijanemu. Inny były kadrowicz, Sławomir Peszko, zakpił z niego,...

zobacz więcej

Maciej Szczęsny został zatrzymany do kontroli drogowej 5 października nad ranem. Do zdarzenia doszło w al. Jerozolimskich. 56-letni sportowiec „wydmuchał” 0,6 promila alkoholu. Zostało mu zatrzymane prawo jazdy.

– Podejrzany przyznał się do popełnienia zarzucanego mu czynu oraz złożył wyjaśnienia w sprawie. Prokuratura Rejonowa Warszawa-Ochota w Warszawie 8 października 2021 r. skierowała do sądu w tej sprawie akt oskarżenia – poinformowała portal tvp.info prok. Aleksandra Skrzyniarz, rzeczniczka Prokuratury Okręgowej w Warszawie.

Przestępstwo z art. 178a p. 1 kodeksu karnego zagrożone jest grzywną, karą ograniczenia wolności albo pozbawienia wolności do lat 2.

6 października Maciej Szczęsny nie kwestionował okoliczności, w których został zatrzymany. – Wiozłem żonę do pracy. Żona jest stewardessą i zostałem zatrzymany do kontroli. Dosyć niespodziewanie żona została wezwana do pracy, bo miała tzw. stand-by telefoniczny. Mieszkamy bardzo daleko od lotniska. Mamy ponad 30 kilometrów – powiedział Szczęsny.

Były reprezentant Polski podkreślił, że w poniedziałek 4 października wieczorem zjadł kolację i „wypił dwa piwa”.

– Położyłem się spać, a o godz. 3.05 zadzwonił telefon, wzywając moją żonę na godz. 4.15 na Okęcie. Jak wsiadałem to zupełnie nie miałem poczucia, że jest coś „nie tak” – tłumaczył. – Jest mi potwornie wstyd – mówił były bramkarz.

Sprawę Szczęsnego rozpoznawać będzie Sąd Rejonowy dla m.st. Warszawy.

Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:
Zobacz więcej