RAPORT

Rosja gotowa do inwazji na Ukrainę

Premier Morawiecki: Rząd chce wprowadzić nową ulgę dla przedsiębiorców

Szef rządu zapowiedział wprowadzenie ulgi sponsoringowej dla przedsiębiorców (fot. PAP/Piotr Nowak)
Szef rządu zapowiedział wprowadzenie ulgi sponsoringowej dla przedsiębiorców (fot. PAP/Piotr Nowak)

Premier Mateusz Morawiecki zapowiedział wprowadzenie ulgi sponsoringowej dla przedsiębiorców. „Mój rząd chce związać ze sobą aspekty – biznesowy i sportowy, naukowy i kulturalny – z pożytkiem dla przedsiębiorców, sportowców, naukowców i artystów” – napisał w mediach społecznościowych.

Agrotech w Kielcach. Targi z nowoczesną technologią dla rolników

Do Kielc wróciły Międzynarodowe Targi Techniki Rolniczej Agrotech. Tym razem z powodu pandemii COVID-19 wystawę maszyn i innowacyjne rozwiązania...

zobacz więcej

„Sport to zdrowie i forma realizacji osobistych ambicji. To świetny sposób hartowania ducha, kształtowania charakteru z pożytkiem dla rodziny i całego społeczeństwa. To jedna z najlepszych metod promocji państwa. Sport to, nie ukrywajmy, również świetny biznes. Są nimi oczywiście również kultura i nauka. Sposób, w jaki można połączyć przyjemne z pożytecznym. I mój rząd również chce związać ze sobą te aspekty – biznesowy i sportowy, naukowy i kulturalny - z pożytkiem dla przedsiębiorców, sportowców, naukowców i artystów” – przekazał prezes Rady Ministrów.

Ulga sponsoringowa dla przedsiębiorców


Premier wyjaśnił: „W jaki sposób? Wprowadzając ulgę sponsoringową dla przedsiębiorców! Odpowiednie przepisy zostały już uchwalone przez Sejm Rzeczypospolitej Polskiej. Są to zmiany podatku CIT zakładające, że sponsor, ponosząc koszty na klub sportowy lub wspierając kulturę i naukę, może te koszty podwójnie wykorzystać podatkowo: wyliczając sobie podstawę podatkową (przychody minus koszty), odejmując 50 proc. takich kosztów od już wyliczonej podstawy opodatkowania, czyli 150 proc. kosztów na sport/kulturę/szkolnictwo wyższe i naukę”.

Mały, rodzinno-biznesowy odrzutowiec. Flaris LAR1 #PolskaToWięcej

Flaris LAR1 to jednosilnikowy, biznesowo rodzinny odrzutowiec, za którym stoją Polacy. Pomysł narodził się w głowie Sylwi i Rafała Ładzińskich z...

zobacz więcej

Szef rządu zaznaczył, że celem ulgi jest „silniejsze powiązanie lokalnych firm z ich otoczeniem, np. szkołami wyższymi, które będą na ich potrzeby uczyć młodzież, czy z miejscowymi ośrodkami kultury (sponsoring wydarzeń, wystaw, zakupów zabytków do muzeów, renowacja zabytków) albo sportu (objęcie patronatem szkoły sportowej czy lokalnego zespołu)”.

Zobacz także: Smartfon czy boisko?

„Ulga sponsoringowa to mega korzyść dla wszystkich – przedsiębiorców i sportowców, artystów, animatorów kultury, sponsorujących i sponsorowanych, wybitnych jednostek i całych społeczności. To solidarność sportowa i wyraz dbałości o lokalną kulturę na najwyższym poziomie i jestem pewny, że taka polityka wyda w przyszłości piękne owoce w postaci sukcesów naszych drużyn i sportowców na arenie międzynarodowej, a polskiej kulturze i nauce przyniesie wiele wybitnych dzieł i odkryć” – przekazał premier Morawiecki.

Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:

Zobacz więcej