RAPORT

Imigranci na granicy z Białorusią

Tarczyński ostro o Tusku. Mówi o postkomunie [WIDEO]

To właśnie przeciw postkomunie opowiadało się PiS, deklarując chęć wstąpienia do UE – powiedział w programie „#Jedziemy” w TVP Info europoseł PiS Dominik Tarczyński. Jak dodawał, „naszą wolą było wyrwać się z rąk Millera, Cimoszewicza i ich mocodawców; to było jedyne wyjście i uważamy, że UE jest wartością, dlatego my nie opuścimy i nie chcemy opuścić UE”.

Demonstracja prounijna w Gdańsku. „Kaczyński skończy jak Ceaușescu”

W Gdańsku odbył się wiec poparcia dla obecności Polski w Unii Europejskiej. Na manifestacji pojawiły się osoby, które groziły prezesowi PiS...

zobacz więcej

W niedzielę na placu Zamkowym w Warszawie odbyła się manifestacja zwołana przez Donalda Tuska. Była to reakcja na czwartkowy wyrok Trybunału Konstytucyjnego. Orzekł on o niezgodności z konstytucją niektórych przepisów Traktatu o Unii Europejskiej.

– Czuję się zobowiązany podnieść alarm spowodowany decyzjami pseudotrybunału i partii rządzącej, która już bez owijania w bawełnę podjęła decyzję o wyprowadzeniu Polski z Unii Europejskiej; oni chcą wyjść z UE, by bezkarnie gwałcić prawa obywateli i zasady demokracji – mówił podczas manifestacji Tusk.

Tarczyński: Tusk to hipokryta


O manifestację pytany był w TVP Info europoseł PiS Dominik Tarczyński. Polityk przypomniał, że „to partia Jarosława Kaczyńskiego Porozumienie Centrum była pierwszą w Polsce partią, która złożyła uchwałę i wolę wstąpienia do Unii Europejskiej”.

A teraz Donald Tusk, zakłamany hipokryta, stara się nam powiedzieć, że to my jesteśmy przeciwko UE – komentował eurodeputowany.

Manifestacja zwolenników opozycji w Warszawie. Policjant uderzony kamieniem

Po niedzielnych manifestacjach na Starówce podczas przemarszu grupy osób w kierunku ul. Nowogrodzkiej jeden policjant został uderzony kamieniem;...

zobacz więcej

Tarczyński był też pytany o słowa Tuska, który stwierdził, że największe sukcesy odnosił wówczas, kiedy środowisko było zjednoczone i wskazywał na Leszka Millera i Leszka Moczulskiego.

Bardzo się cieszę, że pokazuje, kim jest, że zaprasza byłego agenta Służby Bezpieczeństwa Leszka Moczulskiego. Miller nawet nie chce się pod tym podpisać – ocenił polityk.

Tarczyński dodawał, że Tusk „potrzebuje się chwalić tym, że Miller, Cimoszewicz i Kwaśniewski są dla niego autorytetami politycznymi i siłą dla niego”. – To właśnie przeciw postkomunie opowiadało się PiS, deklarując chęć wstąpienia do UE – przyznał.

Naszą wolą było to, żeby wyrwać się z komuny, postkomuny, wyrwać się z rąk Millera, Cimoszewicza i ich mocodawców; to było jedyne wyjście i uważamy, że UE jest wartością, dlatego my nie opuścimy i nie chcemy opuścić UE – wskazał.

Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:
Zobacz więcej