RAPORT

Rosja gotowa do inwazji na Ukrainę

Tragiczny wypadek przy przejściu dla pieszych. 4-latek zginął na oczach ojca

Trwa obława na kierowcę (fot. tvp.info/Paweł Chrabąszcz)
Trwa obława na kierowcę (fot. tvp.info/Paweł Chrabąszcz)

Czteroletni chłopiec zginął na oczach ojca, gdy czekał przed przejściem dla pieszych. Potrącił go rozpędzony chevrolet, który chwilę później uderzył w ścianę kamienicy. Kierowca samochodu uciekł pieszo z miejsca wypadku. – Trwa obława na kierowcę – powiedziała portalowi tvp.info nadkom. Magdalena Ziętek z Komendy Miejskiej Policji w Gorzowie Wlkp.

Katastrofa szybowca. Nie żyje pilot

Pilot szybowca zginął w niedzielę w wypadku na lotnisku aeroklubu Kruszyn (woj. kujawsko-pomorskie). Do zdarzenia doszło podczas startu.

zobacz więcej

Wypadek miał miejsce w niedzielę, około godziny 17.30 na skrzyżowaniu ulic Armii Polskiej i 30 stycznia. Doszło tam do zderzenia dwóch samochodów osobowych – chevroleta i BMW.

W wyniku uderzenia chevrolet odbił się od BMW i potrącił 4-letniego chłopca, jadącego wraz z ojcem na rowerach po chodniku. Na skutek odniesionych obrażeń dziecko zmarło.

Auto osobowe uderzyło w ścianę budynku, w którym znajdował się otwarty sklep. Kierowca uciekł pieszo z miejsca zdarzenia. – Trwają czynności policji. Został ogłoszony alarm dla gorzowskich funkcjonariuszy i zarządzono obławę na kierowcę – powiedziała portalowi tvp.info nadkom. Ziętek z gorzowskiej policji.

Nie wykluczamy, że zbiegł, gdyż mógł prowadzić auto pod wpływem alkoholu bądź narkotyków – przekazał rzecznik lubuskiej policji podinsp. Marcin Maludy.

Dodał, że rodzina zmarłego dziecka została otoczona opieką psychologów, a na miejscu wypadku pracuje wielu policjantów, którzy pod nadzorem prokuratora ustalają dokładny przebieg tej tragedii.

26-latek kierujący BMW był trzeźwy i prawdopodobnie do wypadku nie doszło z jego winy.

Twoje INFO - kontakt z TVP INFO

Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:
Zobacz więcej