RAPORT

Wojna na Ukrainie

Bąkiewicz: Tusk wprowadza ludzi w błąd [WIDEO]

My chcemy mówić, że prawo polskie stoi ponad prawem Unii Europejskiej, tak jest w Niemczech, we Francji, wielu innych krajach UE. Z kolei pan Donald Tusk ma swoją misję, która zapewne jest przydzielona z Zachodu i chce wprowadzać ludzi w błąd – skomentował Prezes Stowarzyszenia Marsz Niepodległości Robert Bąkiewicz, który w niedzielę zorganizował kontrmanifestację.

„Uzurpatorzy, pseudotrybunał, przebierańcy”. Hejt i straszenie polexitem w przemówieniu Tuska

W niedzielę o godz. 18 na Placu Zamkowym rozpoczął się wiec organizowany przez Donalda Tuska. Szef PO jest zdania, że to „protest przeciwko temu co...

zobacz więcej

Tusk wezwał do manifestowania wobec czwartkowej decyzji Trybunału Konstytucyjnego, który uznał, że przepisy europejskie w zakresie, w jakim organy Unii Europejskiej działają poza granicami kompetencji przekazanych przez Polskę, są niezgodne z polską konstytucją. Niezgodny z konstytucją jest także przepis europejski uprawniający sądy krajowe do pomijania przepisów konstytucji lub orzekania na podstawie uchylonych norm, a także przepisy Traktatu o UE uprawniające sądy krajowe do kontroli legalności powołania sędziego przez prezydenta oraz uchwał Krajowej Rady Sądownictwa w sprawie powołania sędziów.

– Niech nikt się nie dziwi, że czułem się zobowiązany w tym krytycznym momencie, aby podnieść alarm. Alarm spowodowany decyzjami pseudo Trybunału i partii rządzącej, która bez ukrywania czegokolwiek podjęła decyzję o wyprowadzeniu Polski z Unii Europejskiej – mówił Tusk na Placu Zamkowym.

– Pseudotrybunał, grupa przebierańców, na polecenie prezesa partii, gwałcąc Konstytucję, postanowiła wyprowadzić Polskę z UE – dodał były przewodniczący Rady Europejskiej.

W ocenie Bąkiewicza „Tusk chce mówić ludziom o tym, że nie nie chcemy być w Unii Europejskiej, że Polska nie zgadza się na prawodawstwo unijne”. – To jest nieprawda. W wielu aspektach się zgadza, natomiast tam gdzie tego nie dotyczą traktaty międzynarodowe, tam gdzie tego nie dotyczą umowy międzynarodowe Polska jest suwerenna. I tą suwerenność chcemy zachować – podkreślił.

Prezes Stowarzyszenia Marsz Niepodległości wystąpił przed zwolennikami podczas przemówienia Tuska i skutecznie go zagłuszał. „Panie Tusk, nie słychać Pana” – napisał Bąkiewicz na Twitterze.

Twoje INFO - kontakt z TVP INFO

Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:
Zobacz więcej