RAPORT

Wojna na Ukrainie

Wiec Tuska w czasie mszy ku pamięci ofiar katastrofy smoleńskiej. „To obrzydliwa prowokacja”

O godz. 18 rozpoczął się wiec organizowany przez Donalda Tuska (fot. Forum/Krzysztof Zatycki, zdjęcie ilustracyjne)
O godz. 18 rozpoczął się wiec organizowany przez Donalda Tuska (fot. Forum/Krzysztof Zatycki, zdjęcie ilustracyjne)

Jaka jest intencja zwołania na niedzielny wieczór wiecu na Placu Zamkowym? Błażej Poboży nie ma żadnych wątpliwości. „To obrzydliwa prowokacja” – napisał na Twitterze wiceminister spraw wewnętrznych. W tym samym czasie w oddalonej o kilkaset metrów Archikatedrze św. Jana Chrzciciela odbędzie się msza św. ku pamięci ofiar katastrofy smoleńskiej z udziałem władz państwowych.

Jak zmieniało się stanowisko PO w sprawie manifestacji podczas pandemii

W czasie, gdy rośnie liczba nowych zakażeń koronawirusem, przewodniczący Platformy Obywatelskiej Donald Tusk wzywa swoich zwolenników na...

zobacz więcej

O godz. 18 na warszawskim Placu Zamkowym zaczęła się manifestacja organizowana przez Donalda Tuska. Lider PO zaprosił na nią wszystkich, których „wiążą polski interes narodowy narodowy z członkostwem w UE i chcą postawić twarde weto propagandzie antyunijnej”.

Jednym z głównych haseł spotkania środowisk opozycyjnych jest „obrona obecności Polski w Unii Europejskiej”.

Czy to przypadek, że manifestacja zbiega się akurat z miesięcznicą katastrofy smoleńskiej? Zdaniem Błażeja Pobożego niedzielny wiec Tuska to nic innego jak „obrzydliwa prowokacja”.

„Zwołanie na dziś wiecu na Placu Zamkowym to obrzydliwa prowokacja Donalda Tuska. Kilkaset metrów obok w Archikatedrze, w tym samym czasie, jak co miesiąc, odbywać się będzie msza święta dla rodzin ofiar katastrofy smoleńskiej z udziałem władz państwowych” – skomentował na Twitterze wiceszef MSWiA.

Twoje INFO - kontakt z TVP INFO

Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:
Zobacz więcej