RAPORT

Wojna na Ukrainie

Tusk „gorąco zaprasza” lidera Polski 2050 na wiec. Hołownia zdziwiony

Szymon Hołownia (fot. PAP/Andrzej Grygiel)
Szymon Hołownia (fot. PAP/Andrzej Grygiel)

Szymon Hołownia był pierwszą osobą, którą poinformowałem i bardzo gorąco zaprosiłem na niedzielną demonstrację – relacjonuje Donald Tusk. W partyjnej imprezie Tuska czy PO uczestniczyć nie będziemy, w formule która zmieści nas wszystkich – oczywiście, że tak – napisał Hołownia.

Hołownia komentuje wyrok TK. Przypomnieli mu, jak płakał nad konstytucją

Szymon Hołownia zwrócił się do wyborców Prawa i Sprawiedliwości. – To Wy możecie zatrzymać Polskę w Unii Europejskiej. To jest dokładnie ten...

zobacz więcej

W czwartek Donald Tusk wezwał do udziału w demonstracji „w obronie Polski europejskiej”, która rozpocznie się w najbliższą niedzielę o godz. 18 na Placu Zamkowym w Warszawie. Jego apel to reakcja na czwartkowy wyrok Trybunału Konstytucyjnego w sprawie wyższości polskiej konstytucji nad prawem europejskim.

W piątkowym wywiadzie dla TVN24 Donald Tusk pytany o planowany na niedzielę wiec poinformował, iż dzwonił z zaproszeniem do liderów: Polski 2050 Szymona Hołowni, Lewicy Roberta Biedronia i PSL Władysława Kosiniaka-Kamysza.

Zastrzegł zarazem, że nie jest gospodarzem niedzielnego wydarzenia. – Ja dałem sygnał (...). Czuję się bardzo odpowiedzialny za pozycję Polski w UE, więc zaproponowałem miejsce i godzinę, ale gospodarzem jest Warszawa i warszawiacy. Wszyscy, którzy będą chcieli, będą w tym uczestniczyli – powiedział Tusk. Dodał, że pozytywnie na jego apel odpowiedziało wiele organizacji społecznych.

Tusk wzywa do „oporu na ulicy” i umywa ręce. „Ja nie jestem gospodarzem”

Ja nie jestem gospodarzem tego wydarzenia, dałem sygnał, zaproponowałem godzinę i miejsce – przyznaje w TVN24 szef Platformy Obywatelskiej Donald...

zobacz więcej

Tusk oświadczył, że pierwszą osobą, którą poinformował o wiecu, był lider PO Szymon Hołownia. – To była pierwsza osoba, którą poinformowałem i bardzo gorąco zaprosiłem – dodał.

Hołownię o to, czy pójdzie w niedzielę na demonstrację, pytał jeden z internautów. Lider Polski 2050 odpowiedział, że Donald Tusk dzwonił do niego wczoraj.

„Ustaliliśmy, że dziś porozmawiamy o tym, jak sprawić, by taka manifestacja była wydarzeniem całej demokratycznej opozycji. Zdziwiłem się trochę, gdy dwie godziny później ogłosił, że zaprasza sam na „swoje” wydarzenie. Sprawa jest jednak oczywiście na tyle ekumeniczna, że chętnie wrócimy do rozmów. W partyjnej imprezie Tuska czy PO uczestniczyć nie będziemy, w formule która zmieści nas wszystkich – oczywiście, że tak” – pisał polityk.

Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:
Zobacz więcej