RAPORT

Rosja gotowa do inwazji na Ukrainę

Kolejne próby nielegalnego przekroczenia granicy polsko-białoruskiej

Straż Graniczna poinformowała, że w ciągu ostatniej doby odnotowano 523 próby nielegalnego przekroczenia granicy z Białorusi do Polski. Zatrzymano 35 nielegalnych migrantów – wszyscy to obywatele Iraku. Pozostałe próby zostały udaremnione.

Co Polacy sądzą o działaniach polskich służb? Nowy sondaż

Zdecydowana większość Polaków dobrze ocenia działania polskich służb – wynika z sondażu przeprowadzonego przez Centrum Badania Opinii Społecznej...

zobacz więcej

W czwartek funkcjonariusze Podlaskiego Oddziału Straży Granicznej zatrzymali pięciu cudzoziemców za pomaganie w organizowaniu nielegalnego przekraczania granicy. W tym gronie było trzech obywateli Gruzji, z czego jeden miał polską kartę pobytu, obywatela Białorusi także z polską kartą pobytu i obywatela Ukrainy.

W październiku zatrzymano 159 nielegalnych imigrantów, w tym 138 obywateli Iraku. W tym miesiącu ujęto też 57 osób, które były zamieszane w organizowanie nielegalnego przekraczania granicy.

Od początku sierpnia Straż Graniczna odnotowała ponad 15 tys. prób nielegalnego przekroczenia granicy z Białorusi do Polski.



Czytaj także: Jarosław Kaczyński w placówce SG: Na granicy powstanie trudna do sforsowania zapora

Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:
Zobacz więcej