RAPORT

Rosja gotowa do inwazji na Ukrainę

Jednoczesne szczepienie przeciw COVID-19 i grypie. Już dostępne w europejskim kraju

Władze kładą nacisk na zapobieganie grypie także w czasie pandemii koronawirusa (fot. Shutterstock, zdj. ilustr.)
Władze kładą nacisk na zapobieganie grypie także w czasie pandemii koronawirusa (fot. Shutterstock, zdj. ilustr.)

We Włoszech rozpoczęło się jednoczesne podawanie szczepionek przeciwko COVID-19 i grypie. W mieście Rieti w regionie Lacjum preparaty otrzymało pierwszych 50 osób w wieku powyżej 80 lat.

Boom zapisów na szczepienia. Co zmotywowało Włochów?

W stołecznym włoskim regionie Lacjum notuje się boom zapisów na szczepienia przeciwko Covid-19 – poinformował w poniedziałek szef lokalnych władz...

zobacz więcej

KORONAWIRUS – RAPORT

Wkrótce podwójne szczepienia będą wykonywane w całym tym stołecznym regionie – podały lokalne media. W pierwszej kolejności zostaną nimi objęte osoby najsłabsze, a więc ludzie starsi i chorzy.

Jedna wizyta w punkcie medycznym, dwa szczepienia - na takie rozwiązanie zgodziły się Rada i Instytut Służby Zdrowia przy ministerstwie oraz krajowa Agencja Leków.

– Należało to zrobić, to ważna inicjatywa, którą przyjęliśmy z zadowoleniem – te słowa osób podwójnie zaszczepionych przytoczył dziennik „La Stampa”.

Władze medyczne kładą nacisk na zapobieganie grypie także w roku pandemii koronawirusa, szczególnie w przypadku osób powyżej 65 lat.

Twoje INFO - kontakt z TVP INFO
Również w Rieti podana została pod koniec września jedna z pierwszych w Lacjum tzw. przypominających dawek szczepionki przeciwko COVID -19. Otrzymała ją stuletnia pensjonariuszka domu opieki.

Przeczytaj także: Błagają o szczepionki. To część świata najbardziej dotknięta przez pandemię

Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:

Zobacz więcej