RAPORT

Rosja gotowa do inwazji na Ukrainę

Spłacił dług, wystawiając zbirom biznesmena, którego opłacało się porwać

Nietypową formę spłaty długu wymyślił 28-letni mężczyzna. Wystawił wierzycielowi 30-letniego biznesmena jako idealną ofiarę porwania. Co ciekawe, zrobił to niedługo potem, jak razem z byłą partnerką „celu” uprowadzili go, żądając w sumie 85 tys. zł okupu.

Porwanie, kilkadziesiąt ciosów nożem. Akt oskarżenia ws. zabójstwa 10-letniej Kristiny

Prokuratura skierowała do sądu akt oskarżenia przeciwko 23-letniemu Jakubowi A. Mężczyzna ze szczególnym okrucieństwem odebrał życie 10-letniej...

zobacz więcej

Prokuratura Okręgowa w Sosnowcu skierowała do Sądu Okręgowego w Katowicach akt oskarżenia przeciwko czterem osobom zamieszanym w uprowadzenie 30-letniego biznesmena z Jaworzna. Dwoje podejrzanych odpowie za porwanie mężczyzny, a dwóch kolejnych za przygotowanie porwania.

Dramatyczne wydarzenia rozegrały się 23 i 24 grudnia 2020 r. Do 30-letniego biznesmena zadzwoniła jego 25-letnia była partnerka. Kobieta nalegała na spotkanie i oboje ustalili, że dojdzie do niego przed jednym z jaworznickich marketów.

Na miejscu okazało się, że była ukochana nie jest sama. Przyjechała na spotkanie razem ze swoim 28-letnim, nowym amantem. I żadne z nich nie zamierzało rozmawiać z biznesmenem.

Para zażądała od niego 25 tys. zł, rzekomego długu. Gdy mężczyzna zaczął protestować, zagrozili mu bronią (nie udało się ustalić czy prawdziwą) i zmuszono, aby wsiadł do ich auta.

Porwanie w barterze

Próbował porwać dziewczynkę, sąd wypuścił go z aresztu. „To przeraża”

Sąd Rejonowy Katowice Zachód nie uwzględnił wniosku prokuratury o aresztowanie mężczyzny, który chciał uprowadzić 5-latkę z placu zabaw. Mieszkańcy...

zobacz więcej

Porywacze i zakładnik pojechali do Krakowa, gdzie napastnicy chcieli zmusić porwanego do wypłacenia żądanej sumy.

Biznesmen miał prawdopodobnie limit dziennych wypłat i uzyskał „tylko” 5 tys. zł. Niezadowoleni porywacze więzili jeszcze ofiarę do poranka następnego dnia.

W tym czasie zaczęli się domagać od biznesmena dodatkowych 60 tys. zł. Wyznaczyli mu termin spłaty okupu, grożąc czeczeńską mafią, wśród której mieli mieć znajomych. Następnie wypuścili mężczyznę na jednej z krakowskich ulic.

Tymczasem 28-latek uznał, że wystawiając biznesmena swoim znajomym, spłaci dług wobec jednego z nich. Opowiedział kolegom, jak można dopaść ofiarę. Ci zaś uznali to za dobry pomysł i zaczęli przygotowywać się do akcji.

Twoje INFO - kontakt z TVP INFO
Wtedy do gry wkroczyli kryminalni z katowickiej komendy wojewódzkiej, którzy ustalili operacyjnie, że może dojść do uprowadzenia. I zatrzymali tę dwójkę oraz parę, której ofiarą padł wcześniej 30-latek.

Niedoszłymi porywaczami okazali się, jak poinformowała katowicka „Wyborcza”, dwaj zawodnicy MMA. Całej czwórce oskarżonych grozi do 15 lat więzienia.

Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:
Zobacz więcej