RAPORT

Wojna na Ukrainie

Kierowca autobusu chciał ominąć krowę. Zginęło kilkanaście osób

Drogi w Indiach są bardzo niebezpieczne (fot. STR/NurPhoto via Getty Images)
Drogi w Indiach są bardzo niebezpieczne (fot. STR/NurPhoto via Getty Images)

Co najmniej 12 osób zginęło, a 32 zostały ranne w zderzeniu autobusu z ciężarówką, do którego doszło w położonym na północy Indii stanie Uttar Pradeś. Jak przekazały lokalne władze, kierowca autobusu chciał wyminąć zabłąkaną krowę i uderzył w ciężarówkę.

B. bramkarz reprezentacji zatrzymany za jazdę po alkoholu. Wiózł żonę do pracy

Według informacji PAP policjanci zatrzymali w Warszawie do kontroli 56-letniego byłego bramkarza reprezentacji Polski w piłkę nożną Macieja...

zobacz więcej

Niektórzy z rannych są w stanie krytycznym, dlatego liczba ofiar wypadku może jeszcze wzrosnąć – powiedział oficer lokalnej policji. Najciężej ranni zostali przewiezieni do szpitala w położonej o około 40 km od miejsca katastrofy stolicy stanu Uttar Pradeś – Lakhnau.

Do wypadku doszło, gdy kierowca przewożącego 70 pasażerów piętrowego autobusu zjechał ze swojego pasa, by wyminąć krowę i czołowo zderzył się załadowaną piaskiem ciężarówką – relacjonują indyjskie media opierające się na komunikatach władz i relacjach naocznych świadków. Dodają, że oba pojazdy poruszały się z dużą prędkością.

Każdego roku w wypadkach drogowych w Indiach ginie ponad 110 tys. osób; przyczyną większości z tych zgonów jest lekkomyślna jazda i lekceważenie przepisów oraz zły stan infrastruktury drogowej i pojazdów – przypomina agencja Associated Press.

Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:

Zobacz więcej