RAPORT

Imigranci na granicy z Białorusią

Polki pokonały Litwinki w eliminacjach ME piłki ręcznej

Polskie piłkarki ręczne pokonały w Opolu Litwinki (fot.  PAP/Krzysztof Świderski)
Polskie piłkarki ręczne pokonały w Opolu Litwinki (fot. PAP/Krzysztof Świderski)

Polskie piłkarki ręczne pokonały w Opolu Litwę 36:22 (22:12) w meczu pierwszej kolejki eliminacji mistrzostw Europy 2022. Kolejnym rywalem podopiecznych trenera Arne Senstada będzie w niedzielę w Winterthur Szwajcaria.

Świetna wiadomość dla kibiców. TVP pokaże mecze piłkarzy ręcznych

Telewizja Polska nabyła prawa do transmisji najbliższych spotkań Biało-Czerwonych w trwających mistrzostwach świata w Egipcie. Pierwsze emocje...

zobacz więcej

Polska - Litwa 36:22 (22:12)


Polska: Adrianna Płaczek, Weronika Gawlik - Sylwia Matuszczyk 5, Dagmara Nocuń 5, Adrianna Górna 4, Natalia Nosek 4, Aleksandra Rosiak 4, Magda Balsam 3, Marta Gęga 2, Monika Kobylińska 2, Oktawia Płomińska 2, Romana Roszak 2, Aleksandra Dorsz 1, Karolina Kochaniak-Sala 1, Julia Niewiadomska 1, Kinga Achruk.

Najwięcej bramek dla Litwy zdobyły: Roberta Strope 7, Simona Kolosove 5 oraz Rita Repeckaite i Greta Sadauskaite – po 3.

Sędziowali – Boris Cipov i Zoran Klus ze Słowacji. Widzów było 1138.

W eliminacyjnej grupie pierwszej ME – których współgospodarzami 4-20 listopada 2022 będą Słowenia, Macedonia Północna i Czarnogóra – decydującego etapu eliminacji rywalkami Polek będą jeszcze Rosjanki. Oba spotkania z tym rywalem zaplanowane są na marzec 2022. Z kolei w kwietniu przyszłego roku ekipa Senstada rozegra rewanże z Litwą i Szwajcarią. Rywalizacja o awans przebiegać będzie w sześciu czterozespołowych grupach. W ME zagrają po dwie najlepsze drużyny z każdej z nich.

Po raz pierwszy od blisko półwiecza. Piłkarze ręczni znów zagrają na Stadionie Śląskim

Gwiazdy polskiej piłki ręcznej zagrają 11 października na Stadionie Śląskim w pokazowym meczu. Tego dnia ogłoszony zostanie terminarz mistrzostw...

zobacz więcej

W drugim środowym spotkaniu Rosja pokonała, w Petersburgu Szwajcarię 26:22 (13:7). Biało-Czerwone nie zagrały w optymalnym zestawieniu. Z powodu kontuzji nie było Anety Łabudy, Joanny Szarawagi, Patrycji Świerżewskiej, zaś Joanna Drabik zrezygnowała z występów w drużynie narodowej. Nie miały jednak problemu z pokonaniem rywalek.

Dopiero w 8. minucie – za sprawą Grety Sadauskaite – Litwinki zdobyły pierwszą bramkę. W tym monecie Polki miały ich na swoim koncie pięć. W pierwszej połowie prowadziły one nawet w pewnym momencie nawet 11 golami (21:10), ale ostatecznie na przerwę drużyny schodziły przy wyniku 22:12.

Twoje INFO - kontakt z TVP INFO
W pierwszych 30 minutach polska bramkarka Adrianna Płaczek dwa razy obroniła rzut karny. Nieoczekiwanie, na początku drugiej połowy Litwinki odrobiły kilka bramek straty. W 42. minucie było 26:20.

Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:

Zobacz więcej