RAPORT

Rosja gotowa do inwazji na Ukrainę

Humbak utknął na plaży. Pomogli mu ratownicy [WIDEO]

Akcja ratowania humbaka w Argentynie (fot. Forum/Reuters/Mundo Marino)
Akcja ratowania humbaka w Argentynie (fot. Forum/Reuters/Mundo Marino)

Ratownicy zdołali ocalić we wtorek humbaka, który utknął na płyciźnie u wybrzeży prowincji Buenos Aires. O 8,5-metrowym osobniku, ważącym około 7 ton, unieruchomionym na plaży została powiadomiona w poniedziałek ekologiczna Fundacja Mundo Marino (FMM). Przy pomocy specjalistycznego sprzętu wieloryb został wprowadzony z powrotem na głęboką wodę.

Humbak odwiedził Nowy Jork [WIDEO]

W Nowym Jorku ponownie zaobserwowano humbaka. Miejski Departament Parków i Rekreacji opublikował na Twitterze film z wielorybem, który wpłynął do...

zobacz więcej

Służby przyjechały na miejsce, by pomóc zwierzęciu już w poniedziałek. Jednak było zbyt późno, żeby podjąć akcję – podała fundacja. Ratownicy mogli jedynie ocenić i monitorować stan humbaka.

Wspomagani przez personel z różnych agencji rządowych wznowili działania we wtorek rano. Najpierw sprawdzili jeszcze, czy wieloryb był zdrowy. Do przeprowadzenia operacji ratunkowej wykorzystano uprząż i ciężką koparkę. Humbak został skierowany na głęboką wodę. Jak podała Fundacja Mundo Marino, ssak „szybko zareagował” i wypłynął w morze.

Twoje INFO - kontakt z TVP INFO
Według FMM, w ostatnich miesiącach pojawiło się „niepokojąco wiele” podobnych incydentów w Argentynie i Brazylii.

Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:
Zobacz więcej