RAPORT

Imigranci na granicy z Białorusią

Bez parasola ani rusz. Środa deszczowa [PROGNOZA]

W środę pogoda bez opadów utrzyma się na wschodzie kraju. W pasie centralnym spodziewamy się zarówno opadów przelotnych, jak i ciągłych – przekazała Grażyna Dąbrowska, synoptyk Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej.

Jesień w pełni. W środę wyraźne ochłodzenie [PROGNOZA]

W środę na zachodzie kraju temperatura maksymalna wyniesie około 15 stopni Celsjusza. W pasie od Gdańska na północy po Katowice na południu spadnie...

zobacz więcej

Według prognoz specjalistów Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej, na krańcach zachodnich i wschodnich Polski w środę będzie sporo słońca, z lokalnymi zachmurzeniami. Inaczej sytuacja wygląda w centralnym pasie kraju.

– Na wschodzie i na zachodzie kraju dzisiaj będzie jeszcze sporo słońca, choć miejscami będzie się chmurzyć. Natomiast w pasie od Pomorza Wschodniego, przez Wielkopolskę, Kujawy, zachodnią część Mazowsza po województwo opolskie, śląskie i część Małopolski będzie już dużo chmur, z których może spaść przelotny deszcz, a miejscami mogą to być opady ciągłe. Słabsze opady przewidywane są także na krańcach zachodnich, ale będą one miały charakter zanikający i tam spodziewane są przejaśnienia, a zza chmur może wyjrzeć słońce – powiedziała Dąbrowska.

W środę temperatura maksymalna wyniesie od 13-14 stopni Celsjusza w rejonach podgórskich Karpat i Sudetów, przez około 15 stopni na przeważającym obszarze kraju, do 18 stopni na Mazowszu i we wschodnich regionach Polski. Wiał będzie wiatr słaby i umiarkowany, który na północnym wschodzie może w porywach osiągać prędkość 60 km/h.

Noc ze środy na czwartek z zachmurzeniem umiarkowanym i bez opadów na wschodzie i krańcach zachodnich. W pasie centralnym zachmurzenie będzie duże i całkowite ze słabnącymi opadami deszczu. Po północy na zachodzie, w miejscach przejaśnień, pojawi się mgła ograniczająca widoczność do 300 metrów. Temperatura minimalna w nocy od 5 stopni na Podlasiu, przez 9-10 stopni na przeważającym obszarze kraju, do 12 stopni na Dolnym Śląsku i Opolszczyźnie. Wiatr będzie słaby i umiarkowany, osiągający w porywach do 40 km/godz.

W nocy na wschodzie i północnym zachodzie kraju zachmurzenie małe i umiarkowane, na pozostałym obszarze duże z większymi przejaśnieniami i miejscami opady deszczu, wysoko w górach także deszczu ze śniegiem. Prognozowana suma opadów do 10 mm na Śląsku. Na zachodzie i miejscami w centrum lokalnie mgły ograniczające widzialność do 300 m. Temperatura minimalna od 4 stopni, 7 stopni na wschodzie i północnym zachodzie kraju do 8 stopni, 11 stopni na pozostałym obszarze. Wiatr na zachodzie i miejscami w centrum słaby, zmienny, na pozostałym obszarze słaby i umiarkowany, na wschodzie okresami porywisty, przeważnie południowo-wschodni. Twoje INFO - kontakt z TVP INFO
W czwartek na wschodzie zachmurzenie małe i umiarkowane. Na pozostałym obszarze zachmurzenie duże z większymi przejaśnieniami i miejscami słabe opady deszczu. Temperatura maksymalna na przeważającym obszarze kraju od 13 do 16 stopni, na północnym zachodzie cieplej od 17 do 18 stopni; chłodniej w obszarach podgórskich od 10 do 12 stopni. Na zachodzie wiatr na ogół słaby, z kierunków północnych, na pozostałym obszarze umiarkowany, okresami porywisty, z kierunków wschodnich. Wysoko w górach porywy wiatru do 60 km/godz.

Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:

Zobacz więcej