RAPORT

Pogarda

Cyberatak na polski parlament? Rosjanie opublikowali listę telefonów

Polski parlament mógł stać się celem rosyjskiego cyberataku (fot. PAP/Wojciech Olkuśnik)
Polski parlament mógł stać się celem rosyjskiego cyberataku (fot. PAP/Wojciech Olkuśnik)

Najnowsze

Popularne

Rosyjski serwis opublikował listę rzekomych numerów telefonów parlamentarzystów Prawa i Sprawiedliwości z poprzedniej kadencji. „Posłom i senatorom PiS radzimy jak najszybciej odpiąć z serwisów internetowych swoje numery telefonów” – przestrzegł polityków na Twitterze serwis Niebezpiecznik.pl.

Vatsterzy wyłudzili półtora miliarda złotych na handlu elektroniką

Blisko 1700 spółek zostało wykorzystanych przez gang vatsterów do wyłudzenia zwrotu podatków za sprzedaż m.in. telefonów komórkowych czy...

zobacz więcej

We wtorek w sieci pojawiła się lista z rzekomymi numerami telefonów byłych i obecnych polityków PiS.

„Od kilku miesięcy w sieci publikowane są rzekome maile ze skrzynki szefa kancelarii premiera Michała Dworczyka. Za atakiem mogą stać rosyjscy hakerzy” – napisał portal interia.pl.

Podał też nazwiska polityków PiS, które znalazły się na liście, to między innymi Elżbieta Witek, Anna Zalewska i Tomasz Latos.

„Posłom i senatorom PiS radzimy jak najszybciej odpiąć z serwisów internetowych swoje numery telefonów, jeśli podali te, które właśnie ujawnili ludzie stojący za aferą Dworczyka. Chociaż lepszą radą będzie je całkiem wyłączyć, bo pewnie »zaraz się zacznie«” – przestrzega na Twitterze serwis niebezpiecznik.pl, zajmujący się bezpieczeństwem w internecie.

– To kolejna odsłona ataku hybrydowego na państwo polskie – oceniła w rozmowie z portalem Polskatimes.pl Anita Czerwińska rzeczniczka Prawa i Sprawiedliwości.

Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:
Zobacz więcej