RAPORT

Prorosyjska era Tuska

Wyrwał z Onetu o „dehumanizowaniu ludzi jak Ukraińcy prorosyjskich separatystów”

Pracownik Onetu obraża funkcjonariuszy Straży Granicznej (fot. Youtube/Onet News)
Pracownik Onetu obraża funkcjonariuszy Straży Granicznej (fot. Youtube/Onet News)

Najnowsze

Popularne

„To jest odhumanizowanie ludzi” – tak o ujawnieniu przez szefów MON i MSWiA informacji m.in. o domniemanych powiązaniach nielegalnych migrantów z terrorystami mówił dziennikarz Onetu, Marcin Wyrwał. Dziennikarz portalu RASP ubolewał nad podobnym „dehumanizowaniem” prorosyjskich separatystów przez broniących się przed nimi Ukraińców.

Jak białoruskie służby wykorzystują dzieci? MON prezentuje nagranie [WIDEO]

„Następny dowód na to, że białoruskie służby wykorzystują dzieci, aby wzmóc presję migracyjną na Polskę” – napisało na Twitterze Ministerstwo...

zobacz więcej

– To jest po prostu odhumanizowanie ludzi – tak pracownik szwajcarsko-niemieckiego wydawcy określił informacje podważające narrację opozycyjnych mediów o „uchodźcach”.

– Miałem z tym do czynienia, gdy relacjonowałem wojnę w Donbasie. Pamiętam, jak przechodziłem między strefą ukraińską i strefą tzw. separatystów, czyli zbuntowanymi republikami. Tamta nienawiść była nakręcana wówczas już od miesięcy. Ci młodzi chłopcy mówili: nie idź tam, będą cię torturować, to zwierzęta, to watniki, to zombie – relacjonował podkreślając, że słyszał to po „obu stronach”. Ale określenia „watniki” (dosłownie „waciaki”) używa się w odniesieniu do osób o orientacji proputinowskiej, sympatyzujących z rosyjskim imperializmem.

Wyrwał twierdzi, że konferencję szefów MON i MSWiA, na której przekazano informacje o migrantach, słyszał w czasie pobytu na Podlasiu, gdzie pracował nad reportażem opublikowanym następnie na tym samym portalu. Pisze w nim, że granica strefy stanu wyjątkowego „jest dziurawa jak sito”. Z tekstu wynika, że na Podlasie dociera mnóstwo migrantów („uchodźców” – to słowo pojawia się 12 razy, o „migrantach” wspomniano raz). Krytycznie opisano w nim funkcjonariuszy Straży Granicznej, językiem, któremu można by przypisać funkcję „dehumanizacji”.

Elementem reportażu jest także film z ustawianej sesji fotograficznej w MichałowieWięcej na ten temat przeczytasz tutaj.

Twoje INFO - kontakt z TVP INFO

Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:
Zobacz więcej