RAPORT

Imigranci na granicy z Białorusią

„Incydent terrorystyczny”. Izrael oskarża Iran

Cypryjska policja zatrzymała domniemanego zamachowca (fot. Yiorgos Doukanar/Pacific Press/LightRocket via Getty Images)
Cypryjska policja zatrzymała domniemanego zamachowca (fot. Yiorgos Doukanar/Pacific Press/LightRocket via Getty Images)

Izrael oskarżył Iran o planowanie ataków na izraelskich biznesmenów rezydujących na Cyprze. Oskarżenia pojawiły się po tym, jak cypryjska policja potwierdziła aresztowanie w Nikozji uzbrojonego cudzoziemca.

Zbrodnia i prezydentura

Iran zaostrzy kurs? Taki sygnał może płynąć z Teheranu po zaprzysiężeniu prezydenta Ebrahima Raisiego, ultrakonserwatywnego duchownego. W tym...

zobacz więcej

Według cypryjskiej prasy aresztowany jest podejrzany o przygotowywanie zamachów na „Izraelczyków robiących interesy na Cyprze”. To obywatel Azerbejdżanu z rosyjskim paszportem, w wieku 38 lub 39 lat.

Zatrzymano osobę, w której posiadaniu znaleziono pistolet i naboje – przekazał szef cypryjskiej policji Stelios Papatheodorou. Według prasy do zatrzymania doszło 27 września w Nikozji w okolicach punktu kontrolnego łączącego kontrolowaną przez Turków północ miasta z jego południową częścią.

– To był incydent terrorystyczny, zorganizowany przez Iran przeciwko izraelskim biznesmenom mieszkającym na Cyprze – oświadczył Matan Sidi, rzecznik premiera Izraela Naftalego Beneta.

„Ten reżim zawsze wysuwa bezpodstawne zarzuty wobec Islamskiej Republiki Iranu” – odpowiedziała irańska ambasada na Cyprze.

Twoje INFO - kontakt z TVP INFO

Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:

Zobacz więcej