RAPORT

Wojna na Ukrainie

W Niemczech przybyło miliarderów. Jest ich najwięcej w historii kraju

W RFN jest więcej miliarderów niż kiedykolwiek wcześniej (fot. Shutterstock/Marian Weyo)
W RFN jest więcej miliarderów niż kiedykolwiek wcześniej (fot. Shutterstock/Marian Weyo)

Według „Manager Magazin” w RFN jest więcej miliarderów niż kiedykolwiek wcześniej. Obecnie jest ich 213, czyli 24 więcej w porównaniu z rokiem poprzednim. 100 najbogatszych ma razem ponad 722 mld euro, 19 procent więcej niż w zeszłym roku.

Najbogatsi Amerykanie płacą znikome podatki w stosunku do ich majątku

25 najbogatszych Amerykanów płaciło znikome kwoty federalnego podatku dochodowego, w niektórych latach nie oddając państwu ani centa - wynika z...

zobacz więcej

Miliarderzy w statystykach to nie zawsze jednostki, ale także wynik połączonego majątku rodzinnego, pisze w poniedziałek dziennik „Rheinische Post”, podsumowując nowa listę najbogatszych Niemców.

I tak „na szczycie listy 500 najbogatszych Niemców znajdują się Susanne Klatten i Stefan Quandt, którzy są lepiej znani opinii publicznej jako główni udziałowcy producenta samochodów BMW” – informuje RP. Rodzeństwo jest warte ponad 34 mld i według danych po raz pierwszy od trzech lat wyparło z pierwszej pozycji rodzinę Reimann, która przez holding ma duże udziały w amerykańskiej grupie perfumeryjnej Coty.

Na drugim miejscu plasuje się założyciel Lidla Dieter Schwarz (33,5 mld euro), przed przedsiębiorcą logistycznym Klausem–Michaelem Kuehnem (33 mld euro) i Reimannami (ok. 29 mld euro).

Jak najbogatsi w USA unikają podatków. Luka jest większa niż ktokolwiek przypuszczał

Jeden procent najlepiej zarabiających Amerykanów nie płaci podatków od jednej piątej dochodu – wynika z najnowszego badania przeprowadzonego przez...

zobacz więcej

Portal RP zwraca uwagę, że wartość giełdowa produkującej szczepionki przeciwko koronawirusowi firmy BioNtech od października 2020 r. wzrosła o 300 proc.

„Wszystko potoczyło się bardzo szybko i skorzystali na tym zarówno założyciele BioNtechu, jak i duzi współwłaściciele grupy” – pisze portal.

„Z jednej strony są to bliźniacy Andreas i Thomas Struengmann, którzy niegdyś założyli firmę farmaceutyczną Hexal, a których udziały w BioNtech w wysokości około 50 proc. posiada spółka inwestycyjna AT Impf. Z drugiej strony są założyciele firmy BioNtech Ugur Sahin i jego żona Özlem Türeci, których majątek po wielkim sukcesie ich firmy szacuje się na 13,5 mld euro” – dodaje portal.

Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:

Zobacz więcej