RAPORT

Pogarda

Startują szkolenia LGBT+ dla nauczycieli i dyrektorów. Co na to rodzice?

Gdańsk startuje ze szkoleniami szkół ws. LGBT (fot. uczestnicy Trójmiejskiego Marszu Równości PAP/Adam Warżawa, Marcin Kmieciński)
Gdańsk startuje ze szkoleniami szkół ws. LGBT (fot. uczestnicy Trójmiejskiego Marszu Równości PAP/Adam Warżawa, Marcin Kmieciński)

Najnowsze

Popularne

Władze Gdańska znów przekazały duże pieniądze stowarzyszeniom promującym LGBT. Teraz nauczyciele, pedagodzy i dyrektorzy będą się szkolić, jak wspierać osoby transpłciowe i niebinarne oraz otwierać się na mniejszości seksualne. – Niestety, po raz kolejny będziemy mieli do czynienia z formą pseudoszkoleń – mówi portalowi tvp.info miejski radny PiS Przemysław Majewski. Zaznacza, że gdy o podobnych akcjach rodzice dowiadywali się w przeszłości, często zabraniali swoim dzieciom brać w nich udział.

Małopolska. Sejmik podjął decyzję ws. deklaracji dotyczącej LGBT

Sejmik Województwa Małopolskiego uchylił w poniedziałek deklarację z 2019 r. dotyczącą środowisk LGBT. Za uchyleniem głosowało 16 radnych, siedmiu...

zobacz więcej

Z informacji Urzędu Miejskiego w Gdańsku wynika, że już w październiku startuje cykl szkoleń kadry gdańskich szkół organizowany przez Stowarzyszenie na rzecz osób LGBT+ Tolerado. Projekt „Na równych zasadach – przeciwdziałanie dyskryminacji ze względu na orientację psychoseksualną i tożsamość płciową poprzez edukację, integrację i kulturę” jest dofinansowany z pieniędzy Miasta Gdańska.

„Zapraszamy dyrekcję, nauczycieli i kadry szkolne gdańskich szkół do skorzystania z darmowych szkoleń dotyczących m.in. budowania inkluzywnego środowiska dla osób uczniowskich, sytuacji i potrzeb uczniów niecisheterornormatywnych czy aspektów prawnych” – informuje Tolerado.

Zobacz także:   Kpili z katolików. Stowarzyszenie LGBT Tolerado z kolejną dotacją od Gdańska

Szkolenia będą się odbywać w różne dni na przestrzeni października i listopada. Co dadzą szkolenia? „Podstawową, rzetelną wiedzę, która pozwoli na lepsze rozumienie skomplikowanej sytuacji niecisheteronormatywnych uczniów oraz da szansę jeszcze lepiej reagować na różne zjawiska jakich mogą doświadczać w przestrzeni szkolnej” – tłumaczy stowarzyszenie.

Atakowali katolików, będą uczyć tolerancji


Sprawą zainteresowali się przedstawiciele Stowarzyszenia Odpowiedzialny Gdańsk, które chroni prawa rodziców do wychowania dzieci zgodnie z własnym światopoglądem. Jak zaznaczyli, genderowy projekt współfinansowany z miejskiej kasy pochłonął kilkadziesiąt tysięcy złotych.

Wagina w miejsce Najświętszego Sakramentu na marszu pod patronatem prezydent Gdańska

Do skandalu doszło podczas piątego Trójmiejskiego Marszu Równości, w którym wzięła udział i objęła patronatem prezydent miasta Aleksandra...

zobacz więcej

„Pytamy więc, kto, gdzie, kiedy, jak zdiagnozował dyskryminację osób LGBT w gdańskich szkołach” – pisze Odpowiedzialny Gdańsk.

„Prosimy o przekazanie dokumentów z konkretną diagnozą. Dlaczego szkolenie dotyczące dyskryminacji prowadzi stowarzyszenie organizujące manifestacje (tzw. Marsze Równości), podczas których wielokrotnie obrażano katolików i wyszydzano ich symbole religijne?” – zaznaczono.

Zobacz także:   Marsz Równości w Gdańsku. „Je*** was pisowskie śmiecie!”

Zapytano także, dlaczego zamierza się przekazywać informacje sprzeczne z podstawą programową. Na koniec zażądano wykazania, jak informacje przekazywane na tych szkoleniach wpłyną później na dzieci.

„Czy ministerstwo edukacji i minister Przemysław Czarnek zapewnią przestrzeganie artykułu 48 Konstytucji RP?” – zapytano, odnosząc się do zapisów, że „rodzice mają prawo do wychowania dzieci zgodnie z własnymi przekonaniami”.

Radny apeluje, by o sprawie informować rodziców

Dulkiewicz: Bardzo bym chciała udzielić ślubu LGBT

Prezydent Gdańska Aleksandra Dulkiewicz powiedziała, że gdy obejmowała urząd, nie była jeszcze przygotowana na pewne rzeczy. Przeszła jednak – jak...

zobacz więcej

W rozmowie z portalem tvp.info miejski radny PiS Przemysław Majewski podkreśla, że w ostatnich kilku latach stowarzyszenie Tolerado otrzymało ze strony władz Miasta Gdańska kilkadziesiąt tysięcy złotych na różnego rodzaju projekty.

– Niestety, po raz kolejny będziemy mieli do czynienia z formą pseudoszkoleń nauczycieli z zakresu LGBT+. Trzeba pamiętać, że podobny program Zdrowe Love odbywał się w ten sposób, że szkolono seksedukatorów i te osoby mogły wchodzić do szkół i klas nie mając nawet wykształcenia pedagogicznego, będąc tylko po kilkunastogodzinnym przeszkoleniu. Nagle nabywali uprawnienia, aby uczyć w szkołach. Już wtedy stowarzyszenie Odpowiedzialny Gdańsk alarmowało i na szczęście sprawa odbiła się głośnym echem. Rodzice dowiedzieli się, o co chodzi, a frekwencja na tego typu spotkaniach była bardzo niska. Władze miasta też ograniczyły skalę tego typu szkoleń w gdańskich szkołach – relacjonuje.

Zobacz także:   Z gdańskiej kasy popłyną grube miliony. Kontrowersyjna decyzja radnych

Samorządowiec tłumaczy, że część rodziców dalej nie ma pełnej świadomości, co dzieje się w szkołach, do których chodzą ich dzieci. Wielu z tych, którzy wcześniej docierali do szczegółów, w specjalnych petycjach wyrażało brak zgody na uczestniczenie swoich pociech w akcjach środowisk LGBT.

Przemysław Majewski przekonuje, że mamy do czynienia z wprowadzaniem ideologii do szkół, a nie można tego porównywać z upamiętnianiem w placówkach edukacyjnych ważnych wydarzeń historycznych czy kluczowych dla historii Polski postaci.

– Podstawą wychowania młodego człowieka jest model patriotyczny, natomiast jak najbardziej trzeba chronić go przed takimi wynalazkami jak ideologie promowane przez tego typu środowiska – stwierdza radny.

Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:
Zobacz więcej