RAPORT

Pogarda

Nowy odcinek drogi ekspresowej S7. Prezydent: Ulga dla mieszkańców regionu

Najnowsze

Popularne

Słomniki, dla których jest to obwodnica, odetchną z ulgą. Mam nadzieję, że będzie to ulga dla mieszkańców naszego regionu i dla wszystkich, którzy zmierzają na południe – powiedział prezydent Andrzej Duda na otwarciu odcinka Widoma – Szczepanowice.

Prezes LOT–u: Nie odpuścimy Boeingowi ws. maszyn 737 MAX

PLL LOT poniosły duże straty z powodu uziemienia samolotów typu Boeing 737 MAX. Prowadzimy rozmowy z koncernem; nie odpuścimy niczego, co Boeing...

zobacz więcej

– Mam nadzieje, że do końca 2023 roku trasa S7 zostanie otwarta od Krakowa do Warszawy i dalej, z Warszawy do Gdańska – powiedział prezydent na otwarciu odcinka trasy S7 Widoma - Szczepanowice. Dodał, że ten odcinek odciąży miejscowość Słomniki i przyspieszy podróż na południe kraju.

– Realizacja trasy S7 w tym 13 km odcinka Szczepanowice – Widoma była możliwa dzięki odważnym decyzjom polityków Prawa i Sprawiedliwości, w tym premier Beaty Szydło – powiedział w poniedziałek minister infrastruktury Andrzej Adamczyk podczas tego fragmentu trasy.

Dodał, że otwierany w poniedziałek fragment trasy S7 będzie jednocześnie obwodnicą miasta Słomniki.

Minister poinformował też, że za kilka, kilkanaście dni, otwierane będą kolejne odcinki trasy Via Carpatia pomiędzy Rzeszowem a Lublinem.

– W każdej innej części naszego kraju realizujemy inwestycje, bo Polska jest dzisiaj jednym wielkim placem budowy. Spełniamy nadzieje samorządów, spełniamy nadzieje mieszkańców regionów – mówił Adamczyk.

Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:
Zobacz więcej