RAPORT

Prorosyjska era Tuska

Setki prób nielegalnego przekroczenia granicy polsko-białoruskiej

W niedzielę strażnicy graniczni odnotowali 434 próby nielegalnego przekroczenia granicy (fot. tt/@Straz_Graniczna)
W niedzielę strażnicy graniczni odnotowali 434 próby nielegalnego przekroczenia granicy (fot. tt/@Straz_Graniczna)

Najnowsze

Popularne

W niedzielę strażnicy graniczni odnotowali 434 próby nielegalnego przekroczenia granicy z Białorusi do Polski. Zatrzymali 16 Irakijczyków, którzy przeszli granicę wbrew prawu, a pozostałym próbom zapobiegli. 12 cudzoziemców zostało ponadto zatrzymanych za pomocnictwo w nielegalnej migracji.

Kryzys migracyjny. „Celowe działanie nastawione na destrukcję, destabilizację”

Sytuacja na granicy polsko-białoruskiej jest bardzo poważna. Od czasów zimnej wojny tak trudnej sytuacji nie mieliśmy – oceniła w programie „Gość...

zobacz więcej

Od sierpnia Straż Graniczna udaremniła ponad 10 tys. prób nielegalnego przekroczenia granicy polsko–białoruskiej, a 1,5 tys. osób zostało zatrzymanych w głębi kraju i przewiezionych do ośrodków dla uchodźców. Tylko we wrześniu 7535 razy próbowano sforsować granicę między naszym krajem a Białorusią.

Od 2 września w związku z presją migracyjną w przygranicznym pasie z Białorusią – w 183 miejscowościach woj. podlaskiego i lubelskiego – obowiązuje stan wyjątkowy. Został on wprowadzony na 30 dni na mocy rozporządzenia prezydenta Andrzeja Dudy, wydanego na wniosek Rady Ministrów.

Stan wyjątkowy


Sejm zgodził się na przedłużenie stanu wyjątkowego o 60 dni. W piątek (1 października) w Dzienniku Ustaw opublikowane zostało rozporządzenie prezydenta w tej sprawie.

Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:

Zobacz więcej