RAPORT

Prorosyjska era Tuska

Włochy: Rumuński miliarder wśród ofiar katastrofy samolotu w Mediolanie

Petrescu był pilotem małego samolotu, który w niedzielę uderzył w pusty budynek na przedmieściach Mediolanu (fot. Piero Cruciatti/Anadolu Agency via Getty Images)
Petrescu był pilotem małego samolotu, który w niedzielę uderzył w pusty budynek na przedmieściach Mediolanu (fot. Piero Cruciatti/Anadolu Agency via Getty Images)

Najnowsze

Popularne

Jedną z ośmiu ofiar śmiertelnych katastrofy małego prywatnego samolotu, który w niedzielę uderzył w pusty budynek na przedmieściach Mediolanu, jest rumuński miliarder Dan Petrescu – przekazały dziennik „Corriere della Sera” i włoska agencja AGI.

Awionetka uderzyła w budynek w Mediolanie. Jest wiele ofiar

Osiem osób zginęło w katastrofie małego prywatnego samolotu, który rozbił się o pusty budynek na przedmieściach Mediolanu w północnych Włoszech –...

zobacz więcej

Z informacji włoskich mediów wynika, że 68-letni miliarder pilotował samolot. Wśród ofiar katastrofy jest także jego żona, mająca również obywatelstwo francuskie, oraz 30-letni syn Dan Stefano. Na pokładzie znajdowało się także dziecko.

Dan Petrescu, mający według „Corriere della Sera” także niemieckie obywatelstwo, był jednym z najbogatszych ludzi w Rumunii. Był szefem spółki finansowej BTP, a także właścicielem hipermarketów i centrów handlowych.

Według gazety udało się zabezpieczyć czarną skrzynkę z samolotu. W sprawie wypadku wszczęto śledztwo.

Zobacz także: 
Dziesiątki tysięcy Afgańczyków chcą przyjechać do Holandii. „Nie ma na to zgody”

Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:

Zobacz więcej